FAKRO dla Buczy

FAKRO dla Buczy

Firma FAKRO zorganizowała konwój humanitarny z materiałami budowlanymi przeznaczonymi dla ukraińskiej miejscowości Bucza.

W ludzkiej świadomości funkcjonują słowa klucze, których dźwięk wywołuje natychmiastowe skojarzenia. Bucza jest jednym z takich słów. Ta podkijowska miejscowość stała się symbolem bestialskich zbrodni wojsk rosyjskich na ukraińskiej ludności cywilnej.  Niestety, nie możemy cofnąć czasu. Jedyne, co możemy zrobić, to powoli przyczyniać się do tego, żeby ukraińska rzeczywistość była gotowa na powrót do pokojowej normalności.

Dlatego firma FAKRO z dużą radością przyjęła możliwość współpracy przy odbudowie Ukrainy. Razem z organizacją UN Global Compact Network Poland, UNOPS, Polskim Czerwonym Krzyżem oraz Urzędem Miasta w Buczy zorganizowaliśmy konwój humanitarny z materiałami budowlanymi przeznaczonymi dla tej ukraińskiej miejscowości.

Chcemy pomagać. My już pomagamy Ukrainie właściwie od startu wojny. Z Ukrainą jesteśmy związani przez nasze zakłady produkcyjne i naszą sieć dystrybucji. Ukraina jest dla nas ważnym rynkiem biznesowo, ale mamy tam też po prostu przyjaciół. W transporcie, który dziś ruszył wieziemy membrany oraz bariery parowe. To są elementy uszczelniające dach. Pomagają zachować ciepło i izolują od wilgoci, co jest teraz bardzo ważne. W kolejnych transportach planujemy również wysyłać okna – mówi Paweł Dziekoński, Wiceprezes Grupy FAKRO.

Ruszamy z pierwszym transportem do Buczy. Zaraz po Buczy będzie Irpień. Bardzo dziękujemy firmie FAKRO za wszelką pomoc – przekazał Kamil Wyszkowski, Dyrektor Wykonawczy UN Global Compact Network Poland. 

Transport wyruszył z Nowego Sącza 16 grudnia, a kierowcy realizujący transport bezpiecznie dotarli do miejsca 21 grudnia.

~ źródło: FAKRO