FAKRO udostępnia swoje centrum logistyczne we Lwowie

FAKRO udostępnia swoje centrum logistyczne we Lwowie

FAKRO udostępniło swoje centra logistyczne w Nowym Sączu oraz we Lwowie. Dla potrzeb Caritas Lwów oddano obiekt i pracowników do celów przeładunkowych i redystrybucji pomocy na terenie Ukrainy.

Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji na Ukrainie Fundacja Pomyśl o Przyszłości, założona przez prezesa FAKRO – Ryszarda Florka, we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami z Sądecczyzny zorganizowała transport humanitarny żywności długoterminowej oraz środków higienicznych do Ukrainy. Z Nowego Sącza 2 marca wyruszył pierwszy konwój czterech TIRów z pomocą dla Ukrainy. Do sprawnej organizacji transportu FAKRO udostępniło nieodpłatnie samochody ze swojej floty. Kierowcy FAKRO podjęli się zrealizowania tego ryzykownego w obecnej sytuacji transportu. Oprócz Fundacji Pomyśl o Przyszłości i FAKRO w akcję zaangażowały się przedsiębiorstwa Konspol, Gosdrob, Szubryt, Goldrop, Cechini, Grupa Maspex oraz Eurocash. Wartość przekazanej pomocy to na ten moment pół miliona złotych.

– FAKRO udostępniło swoje centra logistyczne w Nowym Sączu oraz we Lwowie. Dla potrzeb Caritas Lwów oddano obiekt i pracowników do celów przeładunkowych i redystrybucji pomocy na terenie Ukrainy. Z centrum logistycznego FAKRO mogą bezpłatnie korzystać również inne organizacje charytatywne dostarczające pomoc dla Ukrainy. Po powrocie tego konwoju ciężarówek do Polski Fundacja planuje kolejne wysyłki towarów pomocowych. Do przetransportowania przyjmujemy tylko pełne palety jednolitego produktu ze względów na wymogi odprawy celnej. Zapraszamy przedsiębiorców do uczestnictwa w kolejnych transportach. Jesteśmy pod wrażeniem odwagi ukraińskich żołnierzy oraz całego społeczeństwa Ukrainy. Wszyscy czujemy się zjednoczeni z narodem ukraińskim, który doświadcza okrucieństwa wojny, a pomoc im jest dla nas naturalnym odruchem – mówi Bożena Damasiewicz, Prezes Fundacji Pomyśl o Przyszłości.

~ kor