Fenomen drewna – konferencja „Forum Biomasy” na targach EKO – LAS

Fenomen drewna – konferencja „Forum Biomasy” na targach EKO – LAS

W ramach targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO – LAS odbędzie się konferencja „Forum Biomasy”, której organizatorem jest Polskie Forum Klimatyczne.

GD’ 50 – praktyczny i naukowy wymiar

Konferencja jest odpowiedzią na ogłoszony przez Komisję Europejską projekt „Green Deal 2050”. Zaprezentowane zostaną tematy ułatwiające wypełnienie celów klimatycznych GD’50 zakładających redukcję ilości CO2 w obiegu, między innymi poprzez traktowanie biomasy jako źródło OZE.

Energia z biomasy leśnej

To hasło rozpoczynające wydarzenie, podczas którego zaprezentowane i omówione zostaną tematy dotyczące między innymi czystego ciepła z biomasy drzewnej, nowoczesnych technologii pozyskiwania biomasy oraz aspekty prawne. Będzie także mowa o różnorodnych formach wykorzystania biomasy, zrównoważonej gospodarce leśnej i fenomenie drewna. Konferencję podzielono na dwie części, co pozwoli na dyskusję z udziałem prelegentów po każdej z nich. Wydarzenie odbędzie się 12 września w godz. 11-16 w Szklarni, k. Janowa Lubelskiego. Organizator konferencji: Polskie Forum Klimatyczne, Partner główny: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kominki
i Piece, Partner: Cech Zdunów Polskich, Patronat medialny: czasopismo „Świat Kominków”,
portal „Zielone ciepło”.

100 marek i pokazy live na targach EKO – LAS

Na 60 stoiskach targowych zaprezentowanych zostanie ponad 100 marek, w tym wiele urządzeń
w działaniu w ramach pokazów na specjalnych powierzchniach demonstracyjnych. Dodatkowo Ośrodek Rozwojowo Wdrożeniowy Lasów Państwowych w Bedoniu będzie prezentował na kilku przestrzeniach m.in. technologie stosowane w leśnictwie, kursy brakarskie, czy pokazy pomocy przedmedycznej. Podczas targów EKO – LAS odbędą się także Mistrzostwa Polski Drwali 2020 według Regulaminu IALC, których organizatorami są: Lasy Państwowe oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych im. Mieczysława Wierzbickiego.

~kafal