Innowacyjne rozwiązanie na ogrzewanie podłogowe

Innowacyjne rozwiązanie na ogrzewanie podłogowe

Wśród nowości nagrodzonych Złotym Medalem
MTP Budma 2020 znalazł się zintegrowany panel
podłogowy fornirowany marki Venifloor. Jest to innowacyjny produkt, przeznaczony do układania na posadzkach
z ogrzewaniem podłogowym.

Dla tych, którzy nie chcą rezygnować z uroku i komfortu użytkowania, jaki daje drewno, ale jednocześnie mają na uwadze ochronę środowiska, podłoga fornirowana jest najlepszym wyborem. To swoisty kompromis pomiędzy możliwością korzystania z naturalnej, drewnianej podłogi, a ekologią.
Do produkcji podłóg fornirowanych zużywa się bowiem aż 30 razy mniej szlachetnego drewna, niż przy produkcji litych desek.
Specjalnych rozwiązań wymagają posadzki z ogrzewaniem podłogowym. Decydując się na taką formę ogrzewania, warto zwrócić uwagę na nowość marki Venifloor – panel podłogowy fornirowany, zintegrowany z podkładem mineralnym. Na czym polega innowacyjność panelu? Podkład jest do niego przyklejony, a dodatkowa warstwa kleju od spodu, służąca do klejenia do posadzki, pozwala na wyeliminowanie warstwy powietrza pomiędzy posadzką a panelem. To z kolei pozytywnie wpływa na przepływ energii. Przyklejenie panela do podłoża poprawia również akustykę pomieszczenia. Podłoga z podkładem w konsekwencji przekłada się na prostotę i niskie koszty montażu. Jest to, jak wynika z badań, najlepsze rozwiązanie na rynku w segmencie podłóg drewnianych do stosowania na ogrzewaniu podłogowym.
Jak zapewnia producent, parametry produktu zdecydowanie odbiegają na korzyść od tradycyjnych desek warstwowych i litych. Dla przykładu – bardzo istotny w przypadku ogrzewania podłogowego współczynnik
przewodzenia ciepła dla Venifloor wynosi 0,2549 W/mK, podczas gdy lity dąb to 0,1840 W/mK, a deska warstwowa
– 0,1622 W/mK.

~bm