Kongres Stolarki Polskiej też online

Kongres Stolarki Polskiej też online

Jedenasta odsłona Kongresu Stolarki Polskiej będzie niewątpliwie wyjątkowa z uwagi na nową formę przekazu merytorycznych treści, z których słynie to wydarzenie.

Nie udało się w zeszłym roku Związkowi Polskie Okna i Drzwi zorganizować XI Kongresu Stolarki Polskiej, stanowiącego najważniejsze wydarzenie, skierowane do polskiej branży stolarki budowlanej, który przez wiele lat stanowił miejsce spotkań i dyskusji na najważniejsze tematy związane z funkcjonowaniem tego sektora gospodarki. Co roku przyciągał w różne regiony kraju ponad 300 uczestników – właścicieli i przedstawicieli kadry zarządzającej firm z sektora stolarki budowlanej, reprezentantów świata, biznesu, nauki i polityki oraz liczne grono dziennikarzy, bo zawsze przedsięwzięcie miało na celu wyznaczenie dalszych kierunków rozwoju branży.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną w kraju oraz światowe trendy, zdecydowano się zorganizować XI Kongres Stolarki Polskiej w dniu 15 czerwca, ale w wersji digitalowej. Forma przekazu online czyni Kongres niezwykle dostępnym dla szerokiego grona osób zainteresowanych rozwojem branży stolarki budowlanej, a także biznesu jako takiego.

Jedenasta odsłona Kongresu Stolarki Polskiej będzie niewątpliwie wyjątkowa z uwagi na nową formę przekazu merytorycznych treści, z których słynie to wydarzenie. Zgodnie z duchem czasu prelegenci i uczestnicy spotkają się w wirtualnej przestrzeni, aby na nowo zdefiniować ścieżki, którymi warto poruszać się w obecnej rzeczywistości biznesowej, chrakteryzującej się dużą zmiennością.  

– Przenieśliśmy Kongres do sieci, gdyż świat się zmienił – tłumaczy Paweł Wróblewski, dyrektor zarządzający Związku POiD. – Dziś prowadzenie rozmów biznesowych na odległość, za pomocą nowych technologii, stało się standardem, który polubili przedsiębiorcy, gdyż przyspiesza procesy. Nowa formuła Kongresu pozwala przekraczać granice. Dlatego mamy nadzieję, że wydarzenie zgromadzi rekordowe i międzynarodowe audytorium.

Kongres Stolarki Polskiej będzie składał się w tym roku z dwóch paneli merytorycznych. Pierwszy z nich dostarczy wiedzy ekonomicznej. Zespół ekspertów przedstawi pięć największych trendów związanych z cyfrową transformacją gospodarki, która w ostatnim czasie nabrała ogromnego tempa. Na ich podstawie uczestnicy będą mogli tworzyć swoje nowatorskie strategie biznesowe na miarę dzisiejszych czasów i wyzwań.

– Weźmiemy pod lupę trendy gospodarcze i społeczne – mówi Janusz Komurkiewicz, prezes zarządu Związku POiD. – Porozmawiamy też o Zielonym Ładzie i gospodarce w obiegu zamkniętym oraz cyfryzacji i cyberbezpieczeństwie, a także o modelach biznesowych opartych na technologii i danych. Na tej podstawie ustalimy, jak kwestie te wpływają na budowanie odporności biznesu w czasie kryzysu.  

Drugi panel, który poprowadzi Nikolay Kirov, skupi się zaś na kwestiach związanych z budowaniem sukcesu firmy w oparciu o właściwe zarządzanie kapitałem ludzkim. Podjęta zostanie m.in. tematyka rozwijania motywacji w zespołach pracowników. Ekspert przedstawi także patenty na to, jak zmienić zaangażowanie klientów w lojalność. Zwieńczeniem wydarzenia będzie Gala online, podczas której wręczone zostaną nagrody branżowe, a także ogłoszone zostaną wyniki konkursu POiD Building Awards 2021. Będzie miała ona jubileuszowy charakter z uwagi na obchody 25-lecia Związku POiD.

Transmisja będzie nadawana z Warszawy, z nowoczesnego studia nagraniowego w DoubleTree by Hilton Hotel&Conference Warsaw. Szersze informacje znajdą się na stronie internetowej wydarzenia: https://kongres.poid.eu/  

~uf