Las-Expo 2024 w Kielcach już w marcu

Las-Expo 2024 w Kielcach już w marcu

W dniach 8-10 marca 2024 r. Targi Kielce staną się niekwestionowanym centrum eksperckiej wiedzy oraz najnowszych osiągnięć w dziedzinie przemysłu drzewnego i gospodarki leśnej. Podczas XXIII edycji Las-Expo wiodące firmy krajowe i zagraniczne zaprezentują nie tylko imponujące maszyny, ale również innowacyjne technologie, które definiują przyszłość tego sektora.

Firmy biorące udział w tegorocznym Las-Expo 2024 reprezentują zarówno Polskę, jak i zagraniczne rynki, w tym Włochy i Słowenię. Jak podkreśla Agnieszka Dąbrowska, menedżer projektu Las-Expo w Targach Kielce, prognozy wskazują, że poziom tegorocznej edycji będzie zbliżony do rekordowej – ubiegłorocznej (pod względem już zajętej powierzchni). Zeszłoroczni wystawcy w pełni wykorzystali dostępną przestrzeń, co skłania kilka przedsiębiorstw do zwiększenia swojej ekspozycji. Szczególnie producenci i dystrybutorzy specjalistycznych samochodów do transportu drewna planują zaprezentować więcej innowacyjnych rozwiązań. Wśród nich znajdują się m.in. firmy Januszki, Dawidy i MHS.

Nowoczesne rozwiązania znajdą się wśród technologii poprawiających codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstw leśnych oraz firm związanych z ochroną zieleni i drzew. Na stoiskach zaprezentowane zostaną piły, rębaki, łuparki, piło-łuparki, traki, rozdrabniacze i pilarki taśmowe. Obejrzeć będzie można maszyny do pielęgnacji drzewostanów i cięcia gałęzi, a także przycinarki do drzew. Toolmex Truck przedstawi wózki widłowe i ładowarki teleskopowe, Krpan zaprezentuje wciągarki, natomiast Energreen pojawi się z maszynami do pielęgnacji zieleni, w tym zdalnie sterowanymi. Tehnos z kolei przedstawi leśne kosiarki bijakowe i rozdrabniacze. Warto również zaznaczyć, że po raz pierwszy na Las-Expo swoją ofertę przedstawi Skoger, specjalizujący się w produkcji specjalistycznych ciągników i maszyn leśnych.

Podczas pokazów na żywo uczestnicy będą mieli okazję obserwować działanie maszyn tartacznych, takich jak traki Wood-Mizer, a także pilarek taśmowych i tarczowych od Wirex. Fascynujące prezentacje rzeźbienia w drewnie zaplanowano na stoiskach renomowanych firm, takich jak Makita, Husqvarna i Stihl. Dodatkowo hala targowa stanie się miejscem prezentacji najnowszych narzędzi, pilarek, kosiarek, robotów koszących i maszyn ogrodowych.

Wystawcy przedstawią również środki ochrony lasu, systemy przeciwpożarowe, systemy informatyczne oraz innowacyjne propozycje wspierające gospodarkę łowiecką. Lasy Państwowe, świadome istotności targów Las-Expo dla polskiego rynku leśnego, zdecydowały się na udział z nowoczesnym pojazdem leśnym. Specjaliści z Lasów Państwowych omówią kwestie związane ze zrównoważoną gospodarką leśną. Oficjalne otwarcie, poprzedzone uroczystym sygnałem Zespołu Sygnalistów Myśliwskich, rozpocznie targi LAS-EXPO oraz towarzyszące im Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech.

~Karolina Falgowska