Lepsza wydajność pracy z nową linią wkrętów ASSY 4.0 od Würth Polska

Lepsza wydajność pracy z nową linią wkrętów ASSY 4.0 od Würth Polska

Solidne wkręty są nieodłącznym elementem wyposażenia warsztatu ciesielskiego i stolarskiego. Würth Polska prezentuje nową generację wkrętów ASSY 4.0, zaprojektowaną przez ekspertów o wieloletnim doświadczeniu. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, zapewniają szybszą i bardziej wydajną pracę.

Nowe gniazdo – Recess Würth
Jedną z najważniejszych innowacji w czwartej generacji wkrętów ASSY od Würth jest nowy typ gniazda RW (Recess Würth). Jest ono głębsze względem wkrętów ASSY 3, dzięki czemu osiągnięto większą powierzchnię styku grota z gniazdem, a co za tym idzie bardziej komfortową pracę i sprawniejsze wkręcanie. Produkowane do tej pory groty AW są kompatybilne z gniazdem wkrętów nowej generacji ASSY 4 (pasują do nowych wkrętów). Jednak pełnię zalet gniazda RW można odczuć jedynie w połączeniu z nowym bitem RW.

Program bitów w ASSY 4 został zredukowany do 4 rozmiarów:

  • RW 40 – wkręty ciesielskie (6,0 mm-10,0 mm) – uzupełniający bit RW 50,
  • RW 20 – wkręty stolarskie (3,5 mm-5,0 mm) – uzupełniający bit RW 10.
Typoszereg bitów ASSY 4.0 vs ASSY 3.

Skorygowana geometria gwintu asymetrycznego
Kolejnym elementem, który uległ modernizacji, jest gwint. Dzięki nowej geometrii zmniejszono potrzebny moment wkręcający, a jednocześnie osiągnięto mocniejsze połączenie materiałów. Delikatnie rozszerzający się szpic wkrętu wraz z żebrami frezującymi efektywniej zapobiega rozszczepianiu materiału. Następuje szybsza inicjacja wkręcania oraz łatwiej prowadzi się wkręt w materiale.

Udoskonalone frezy młynkowe i kieszeniowe
We wkrętach o długości powyżej 70 mm i średnicy większej niż 5 mm zastosowano nowy frez młynkowy – zintegrowany z gwintem. Mniejsza liczba zmian geometrii wkrętu zmniejsza ryzyko jego zniszczenia,  nawet podczas pracy w twardych materiałach.

Zmianie uległy także frezy kieszeniowe. Liczba kieszeni jest zależna od grubości wkrętów: te o średnicy do 4,5 mm mają 9 kieszeni, natomiast w grubszych jest ich 6. Gwarantuje to lepsze zagłębianie się łba w materiale oraz zapobiega powstawaniu nieestetycznych wyszczypań.

Wkręty ASSY 4.0 są dostępne w e-sklepie: www.würth.pl, sklepach stacjonarnych oraz u przedstawicieli handlowych Würth Polska.

~źródło/fot. Würth Polska