Można jeszcze przesyłać prace na konkurs „Wyczarowane z drewna”

Można jeszcze przesyłać prace na konkurs „Wyczarowane z drewna”

Konkurs „Wyczarowane z drewna” już na stałe wpisał się w kalendarz targów Drema. Do finału konkursu pozostało jeszcze wystarczająco wiele czasu, aby stworzyć oryginalny przedmiot z drewna i przesłać go do Wydawnictwa Inwestor.

Nie doznają zawodu wyczekujący z niecierpliwością wydarzeń organizowanych przez nasze Wydawnictwo. Zarówno Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ, jak i konkurs „Wyczarowane z drewna” odbędą się zgodnie z planem.

Jak co roku, o tej porze napływają do redakcji prace uczniów na tegoroczny konkurs. Termin składania prac mija 7 września.

To swoista prezentacja warsztatowych umiejętności uczniów, towarzysząca targom Drema. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, uczących się w klasach o profilu drzewnym, a zadaniem uczestników jest wykonanie oryginalnego przedmiotu z drewna lub materiałów drewnopochodnych, który dotąd nie był powszechnie wykonany z tego surowca. Przez cały okres trwania targów na stoisku Wydawnictwa Inwestor pokazywane będą prace nadesłane przez uczniów, a w ostatni dzień wydarzenia odbędzie się uroczysta ceremonia wręczenia nagród i spotkanie finalistów z organizatorem konkursu oraz sponsorami. Wśród tegorocznych sponsorów znalazły się firmy z branży elektronarzędzi i maszyn do obróbki drewna: Hikoki, Houfek, KDT Europe, Högert Technik i Qbrick System.

Imponujące nagrody

Firma Hikoki przekaże laureatom imponujące nagrody. Zwycięzca konkursu otrzyma elektronarzędzia o wartości do 1 845 zł, a szkoła laureata otrzyma bon o wartości 7 000 zł. Ponadto dwie szkoły autorów najlepszych prac wyróżnionych otrzymają nagrody rzeczowe w postaci bonu na realizację zakupów w firmie Hikoki: I wyróżnienie – bon o wartości 4 500 zł, II wyróżnienie – bon o wartości 3 260 zł. Organizator konkursu przewiduje wyróżnienia dla maksymalnie 5 uczniów, którzy będą nagrodzeni również elektronarzędziami marki Hikoki o wartości do 861 zł.

Podobnie jak w ubiegłym roku – firma Houfek ufundowała dla szkoły laureata szlifierkę długotaśmową PBH BASSET 100 o wartości 14 000 zł.

Dodatkowo firma KDT Europe przekaże nagrodę w postaci okleiniarki krzywoliniowej KDT – 305 o wartości 24 600 zł. Otrzyma ją jedna ze szkół biorących udział w konkursie, a wyboru dokona Komisja Konkursowa wspólnie z przedstawicielem firmy KDT Europe.

Nagrody przygotowały również firmy Qbrick System i Högert Technik. Obdarują one nimi uczestników konkursu i nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do realizacji prac.

Klasa zwycięzcy konkursu otrzyma refundację kosztów uczestnictwa w targach Drema 2020 (przejazd autokarem i bilety wstępu). Uczniowie klas osób wyróżnionych wraz z opiekunami otrzymają bilety wstępu na targi. Nagrodę funduje Grupa MTP.

Wszystkie szkoły, które wezmą udział w konkursie, otrzymają bezpłatną prenumeratę miesięczników: „Gazeta Przemysłu Drzewnego” i „Meblarstwo – Komponenty i Technologie”, począwszy od października 2020 r.

~kafal