Wielki powrót Ligny

Wielki powrót Ligny

Globalni gracze i wiodące krajowe przedsiębiorstwa są już na liście wystawców targów LIGNA 2023, które wracają po czteroletniej przerwie.

15-19 maja 2023 – to data zbliżających się targów LIGNA w Hanowerze. Poprzednia edycja tego wydarzenia odbyła się w 2019 roku gdyż organizację Ligny w 2021 roku uniemożliwiła pandemia COVID-19.

Obecnie – pomimo szeregu wyzwań, w tym rosnących cen energii, niedoborów materiałów i niepewności gospodarczej na wielu rynkach, przemysł drzewny jest w dobrym nastroju na kilka miesięcy przed targami LIGNA – podają organizatorzy czyli Deutsche Messe i VDMA Woodworking Machinery.

Około dwie trzecie stałych wystawców tego wydarzenia już potwierdziło swój udział w zbliżającej się edycji w 2023 r., a 75 procent dostępnej powierzchni wystawienniczej jest zajęte. Na organizację Ligna 2023 przewidzianych jest 12 hal Deutsche Messe oraz teren zewnętrznych targów. 

Ten pozytywny trend podkreśla znaczenie targów LIGNA dla branży drzewnej jako kluczowej platformy dla rozwoju i innowacji – skomentował dr Bernhard Dirr, dyrektor zarządzający stowarzyszeniem VDMA, odnosząc się do wysokiego poziomu rejestracji. – Po czterech latach branża potrzebuje możliwości bezpośredniego spotkania się Hanowerze. Tym bardziej cieszy fakt, że wszyscy liderzy rynku podjęli już decyzję o wystawieniu się na LIGNIE 2023 i zaprezentowania tam swoich innowacji.

Na podstawie aktualnego wskaźnika rezerwacji i naszych rozmów z minionych kilku miesięcy możemy potwierdzić wysoki poziom lojalności i zaangażowania naszych wystawców wobec targów LIGNA, które dają możliwość przeprowadzania pokazów na żywo – nie tylko maszyn i narzędzi, ale kompleksowych rozwiązań obejmujących wszystkie aspekty ich produktów i usług – powiedziała Stephanie Wagner, dyrektor LIGNA. – Jesteśmy przekonani, że w ścisłej współpracy z naszymi wystawcami zbliżające się wydarzenie będzie nadal wiodącą międzynarodową wizytówką dostawców technologii dla przemysłu drzewnego i meblarskiego – zaczynając od pierwiastkowego przerobu drewna, a na uszlachetnianiu procesów kończąc.  

Oprócz możliwości nawiązywania kontaktów twarzą w twarz i prezentacji na stoiskach targowych, LIGNA 2023 koncentruje się na pokazaniu bieżących trendów w branży takich jak zrównoważony rozwój, cyfryzacja i budownictwo drewniane. Dyskusji na te tematy nie zabraknie na LIGNA.Stage, LIGNA.Campus czy LIGNA.Future Square powered by VDMA.

Ponadto wydarzenia nie mogą się doczekać już także stali wystawcy.

Dla firmy HOMAG targi LIGNA to wiodące wydarzenie i wyjątkowa platforma prezentacji innowacji wszystkim grupom docelowym, od rzemiosła po przemysł – stwierdził Achim Homeier, dyrektor ds. marketingu w firmie HOMAG GmbH.

W celu bezpośredniego kontaktu z naszymi klientami i możliwości zaprezentowania naszych innowacji – szczególnie w kontekście cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju – LIGNA pozostaje miejscem, w którym należy być – dodał Markus Hüllmann, dyrektor zarządzający Kraft Maschinenbau.

LIGNA jest innowacyjna, idzie z duchem czasu i potwierdza intencje firm aby inwestować w cały sektor przemysłowy, pomimo obecnych trudnych czasów, przed którymi stoimy – komentuje Raphaël Prati, dyrektora ds. marketingu i komunikacji Biesse Group. – Targi te z powodzeniem pozycjonuje się jako kluczowy punkt odniesienia dla światowego przemysłu drzewnego. Ich sukces opiera się na zdolności dostosowywania się do zmian w branży, a także do pokazania najnowszych osiągnięć technologicznych. Aby podkreślić oferowane korzyści i możliwość zaprezentowania przez firmy wyników swoich inwestycji, ważne jest, aby targi trwały nie tylko w ciągu 5 dni, ale procentowały przez kolejne dwa lata. 

~ Katarzyna Orlikowska