Nowa hala Wood-Mizer już otwarta i oddana do użytku

Nowa hala Wood-Mizer już otwarta i oddana do użytku

Zgodnie z planem inwestycyjnym, Wood-Mizer oddał do użytku nową halę produkcyjno-biurową, której budowa trwała od połowy ubiegłego roku. Powierzchnia nowego budynku wynosi 2,6 tys. m2, i powiększa łączną powierzchnię fabryki do 17 tys. m2 . Na nowej powierzchni zakładu powstały stanowiska pracy i biura dla projektantów i inżynierów, działu badań i rozwoju, oprzyrządowania i prototypowni, oraz pracowników działu marketingu.

W dniu 30 kwietnia 2021, miało miejsce otwarcie nowego obiektu, na które przybyło niewielkie grono osób najbardziej zaangażowanych w realizację budowy. Pomimo obowiązujących wówczas restrykcji sanitarnych i symbolicznego charakteru ceremonii otwarcia, zaproszeni goście z przyjemnością wzięli udział w prezentacji nowej hali.


Na spotkaniu prowadzonym przez Prezesa Wood-Mizer, pana Roberta Bagińskiego, uczestnicy mogli obejrzeć krótki film ukazujący przebieg prac budowlanych i podzielić się swoimi spostrzeżeniami z realizacji zadań, wspólnie pijąc kawę i próbując słodkich pyszności. Uczestnicy spotkania otrzymali upominki będące wyrazem wdzięczności za trud i zaangażowanie w realizację budowy nowej hali. Specjalne wyróżnienie otrzymali przedstawiciele głównego wykonawcy inwestycji, firmy Budimex S.A., oraz firmy architektonicznej AiG Architekci S.C.

W dalszej części ceremonii, zaproszeni goście zwiedzili wnętrze hali produkcyjnej oraz biur przeznaczonych dla działów inżynierów, konstruktorów i marketingu. Wszyscy zaproszeni byli pod ogromnym wrażeniem okazałości budowli, zaawansowanych technologii użytych wewnątrz hali oraz nowoczesnego stylu wykończenia. Centralne miejsce hali wypełnia ogromna przestrzeń robocza dla działu prototypowni i oprzyrządowania, której pracownicy będą mogli wygodnie i wydajnie pracować nad najnowszymi maszynami Wood-Mizer, testując je i usprawniając. Tuż obok znajdzie się miejsce dla działu maszyn specjalnych, czyli takich, które firma przygotowuje na specjalne życzenie klientów. Obszar biurowy został podzielony na dwa piętra – na dole znajduje się biuro marketingu, oprzyrządowania i biuro badań i rozwoju, a na piętrze pracują koledzy i koleżanki z działu konstrukcyjnego.

Dla załogi Wood-Mizer, przeprowadzka do nowych biur i stanowisk pracy była miłym zadaniem, które każdy wykonał z dużą ochotą i zaangażowaniem. Pracownicy części biurowej mają wystarczająco dużo miejsca na sprzęt komputerowy, akcesoria i dokumenty, a to za sprawą nowych mebli i biurek (regulowanych na wysokość!). Warto również zauważyć, że biura są klimatyzowane, a pracownicy mają dostęp do oddzielnych salek konferencyjnych i mogą korzystać z nowoczesnej kuchni. Hala prototypowni i maszyn specjalnych połączona jest z funkcjonalną szatnią i łazienkami z natryskami.

~źródło: Wood Mizer