PDD zaprasza do współpracy tartaki i zakłady produkujące drewno konstrukcyjne

PDD zaprasza do współpracy tartaki i zakłady produkujące drewno konstrukcyjne

Spółka Polskie Domy Drewniane (PDD) podejmuje współpracę z polskimi tartakami i zakładami produkującymi drewno konstrukcyjne. Celem będzie m.in. wzmacnianie sprzedaży produktów i usług tych firm. Dzięki temu PDD rozpocznie realizację jednej ze swoich misji, jaką jest wsparcie przedsiębiorstw oraz budowa silnych fundamentów dla branży budownictwa drewnianego w Polsce. PDD podpisała już pierwszą umowę o współpracy z Grupą Przetwórstwa Drzewnego Andrewex.

– Chcemy jak najlepiej wykorzystać potencjał przemysłu drzewnego i budowlanego. Żeby to się udało, musimy zacząć od nawiązania współpracy z przedsiębiorcami, którzy tworzą te sektory rynku i często, ze względu na dużą konkurencję, poszukują partnerów, którzy pomogą im w promocji ich produktów i usług. Chcemy być takim właśnie partnerem, który wspiera przedsiębiorców i wspólnie z nimi tworzy branżę budownictwa drewnianego. Traktujemy to jako jedną z naszych ważniejszych misji – mówi Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.

Branżowa współpraca
Przedsiębiorcy z sektora przemysłu drzewnego i budowlanego działają w bardzo konkurencyjnym środowisku, dlatego PDD poza swoją działalnością biznesową, będzie realizować misję skupioną na wsparciu obu gałęzi gospodarki: drzewnej i budowlanej. W pierwszej kolejności, na zasadach partnerskich, PDD zaprasza do kontaktu tartaki i zakłady produkujące drewno konstrukcyjne. Celem jest wsparcie sprzedaży produktów i usług firm partnerskich. W ramach współpracy zostanie utworzona platforma online na stronie internetowej PDD, na której prezentowane będą dostępne na rynku drewniane technologie konstrukcyjne. W przyszłości Polskie Domy Drewniane planują utworzenie zrzeszenia polskich firm z branży drzewnej i budowlanej oraz zbudowanie parasola ochronnego, aby ich interesy były chronione.

Pierwsza umowa o współpracy
W maju PDD wysłała listy zapraszające do współpracy do części tartaków i zakładów produkujących drewno konstrukcyjne. Pierwszą firmą, z którą Spółka Polskie Domy Drewniane podpisała umowę o współpracy jest Grupa Przetwórstwa Drzewnego Andrewex. To rodzinne przedsiębiorstwa, które działają w branży drzewnej od ponad 30 lat.

Działamy w branży drzewnej już od kilku dekad i widzimy jak duża jest potrzeba zintegrowania współpracy na tym rynku i wypracowania rozwiązań, które będą wspierały polską przedsiębiorczość. Dlatego nie wahaliśmy się przed podpisaniem umowy współpracy z PDD. Mamy nadzieję, że to początek drogi do stworzenia silnych fundamentów sektora budownictwa drewnianego w Polsce – mówi Sebastian Paradowski, Prezes Zarządu Grupy Andrewex.

~Biuro Prasowe PDD