Pokazy maszyn podczas pracy w samym środku lasu

Pokazy maszyn podczas pracy w samym środku lasu

Już za miesiąc, w dniach 11-13 września  w Szklarni k. Janowa Lubelskiego odbędą się Targi Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS – największe wydarzenie poświęcone branży leśnej w tej części Europy.

Targi EKO – LAS odbywają się pod honorowym patronatem Ministerstwa Środowiska oraz Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Do dyspozycji wystawców organizatorzy umożliwią kilkanaście powierzchni demonstracyjnych, co czyni imponujące pole do prezentacji maszyn, w tym harwesterów i forwarderów topowych marek. Najnowocześniejszy sprzęt pokazany w działaniu potrafi zgromadzić często tysiące zwiedzających. Pozwala to na poznanie technologii z bliska oraz na przeprowadzenie rozmów zakończonych kontraktami. W ruch pójdą także rębaki, quady i pojazdy specjalistyczne. Gospodarze dadzą również drugą szansę maszynom używanym, które będzie można kupić od ręki.

Forum Biomasy
W związku z ogłoszeniem przez Komisję Europejską projektu „Green Deal 2050” (GC’ 50), w ramach targów odbędzie się Forum Biomasy. Będzie to praktyczno – naukowe forum o możliwościach użycia biomasy leśnej do wypełnienia celów klimatycznych GD’50. Takie zagospodarowanie biomasy nie tylko pozwala traktować ją jako źródło OZE, ale jako jedyne pozwala na rzeczywistą redukcję ilości CO2 w obiegu. Misja tej imprezy to także pomysły na bezpieczniejszą i bardziej wydajną pracę w lesie. Interesujące wystąpienia oraz seminaria w programie wydarzeń każdej edycji poruszają najbardziej aktualne tematy i motywują do rozmów i nawiązywania współpracy wśród fachowców.

Wiedza i procedury
Bezpieczeństwo podczas tegorocznej edycji będzie odmieniane przez wszystkie przypadki. Organizator targów – Grupa MTP zadba o wdrożenie i przestrzeganie wszystkich wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Także w programie targów EKO – LAS przewidziano wydarzenia merytoryczne, dotyczące między innymi szkolenia z zasad BHP oraz udzielania pierwszej pomocy.

To wydarzenie obowiązkowe dla branży leśnej. Już dziś warto zabezpieczyć sobie bilet:

https://bit.ly/PRESS_KUP_BILET

Więcej informacji :

https://bit.ly/PRESS_WWW

https://www.facebook.com/events/1286296355046302

~kafal