Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego partnerem targów DREMA 2021

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego partnerem targów DREMA 2021

Prace nad warstwą merytoryczną 37. edycji targów DREMA trwają od początku roku. Kluczowe elementy takie jak Strefa Promocji Drewna czy konferencja branży drzewnej powstają we współpracy z Polską Izbą Gospodarczą Przemysłu Drzewnego.

PIGPD od wielu lat czynnie włącza się w organizację targów DREMA. Jako partner branżowy i merytoryczny PIGPD z jednej strony promuje działalność firm członkowskich, z drugiej reprezentuje szeroko pojęte interesy całego sektora. „Korzyści płynące z udziału w targach są tutaj nieprzecenione; szczególnie teraz, gdy od wielu miesięcy jesteśmy pozbawieni możliwości udziału w spotkaniach biznesowych w szerszym gronie” – komentuje Rafał Szefler, Dyrektor Biura Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego. „Mamy nadzieje, że w tym roku uda nam się przygotować wspólnie zarówno bogatą ekspozycję w Strefie Promocji Drewna, jak i konferencję, które od lat nabierały na sile i znaczeniu” – dodaje Szefler.

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego jest jedną z największych ogólnopolskich organizacji samorządu gospodarczego w branży drzewnej. Istnieje od 1992 r. i zrzesza blisko 150 członków, których interesy reprezentuje w kraju i na arenie międzynarodowej.  Większość firm członkowskich to przedsiębiorstwa tartaczne, ale nie brakuje też producentów architektury ogrodowej, podłóg, palet, domów z drewna, maszyn i narzędzi.  Do Izby należą zarówno przedstawiciele największych w kraju, jak i małych oraz średnich firm. 

Inaugurujący DREMĘ kongres przemysłu drzewnego przez siedem kolejnych lat przyciągał autorytety i ekspertów z całego świata. Przerwana przez pandemię koronawirusa tradycja ma szansę odrodzić się w tym roku. „Mamy wielką nadzieję, że we wrześniu nic nie stanie nam na przeszkodzie i wzorem ubiegłych lat zorganizujemy międzynarodową konferencję na temat zagrożeń i wyzwań dla przemysłu drzewnego na świecie” – deklaruje Dyrektor Biura Izby. Wydarzenie skierowane jest  do profesjonalistów, przedsiębiorców drzewnych z Polski i z zagranicy. Organizatorzy chcą poruszyć  tematy szczególnie istotne dla branży w kontekście aktualnie dokonujących się zmian.

Celem organizacji Strefy Promocji Drewna oraz DREMA Design jest umożliwienie profesjonalistom dostępu do wiodących firm, najnowocześniejszych maszyn, oryginalnych rozwiązań, innowacji i kluczowych informacji o najnowszych trendach i możliwościach w branży.   „To na czym zależy nam najbardziej, to bezpieczna pod względem sanitarnym przestrzeń do swobodnych rozmów i kontraktacji biznesowych. Chcemy, żeby strefa Promocji Drewna i DREMA Design inspirowały, dostarczały najnowszej wiedzy, a przede wszystkim były platformą promocji dla firm i instytucji z sektora drzewnego” – zaznacza Dyrektor Targów DREMA Andrzej Półrolniczak. „Cieszę się bardzo ze współpracy i wierzę, że z partnerami takimi jak Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego stworzymy naprawdę wyjątkową edycję targów DREMA”.

~kafal