Premierowe prezentacje na Las-Expo

Premierowe prezentacje na Las-Expo

Technologie dla przemysłu drzewnego niemal prosto „spod igły”, najnowsze maszyny w przemyśle drzewnym, widowiskowe pokazy obróbki drewna – to wszystko czeka zwiedzających XXII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 17 do 19 marca 2023 na Targach Kielce.

Las-Expo od 22 lat stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń polskiego rynku leśnego. Zostało objęte patronatem honorowym Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.  – Jako leśnicy cenimy poszerzanie wiedzy na temat nowoczesnych technologii, maszyn, urządzeń stosowanych w gospodarce leśnej i drzewnej oraz usług związanych z leśnictwem i pozyskiwaniem drewna – przekazuje Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwowych.

Fot. Targi Kielce

Na stoiskach w czasie Las- Expo będzie można zobaczyć urządzenia i narzędzia do pozyskiwania i obróbki drewna, pojazdy do transportu. Będą rozbudowane ciężarówki do przewozu drewna, pojazdy przystosowane do pracy w lesie, rębaki i rozdrabniacze. Wiele maszyn odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć na żywo – w akcji. Podczas ostatnich targów pokazy pracy traków taśmowych i pił motorowych gromadziły wielu obserwujących. Swoje najnowsze i najpopularniejsze produkty pokażą m.in. cenione w branży przedsiębiorstwa Wood -Mizer, Husqvarna, Makita, Stihl.

Fot. Targi Kielce

Las-Expo to także miejsce zdobywania wiedzy. Zwiedzający będą mogli skorzystać  z fachowych porad dotyczących szczegółów prowadzenia gospodarki leśnej, odnowień, możliwości zakupu drewna oraz sadzonek drzew i krzewów leśnych. Wystawa już od 17 do 19 marca w Targach Kielce. O tym, że wydarzenie się rozpoczęło, tradycyjnie poinformuje sygnał Zespołu Sygnalistów Myśliwskich.

~kafal