Proporcje, nowatorstwo i funkcjonalność kluczem do wygranej

Proporcje, nowatorstwo i funkcjonalność kluczem do wygranej

Jeszcze tylko do 30 kwietnia trwa nabór prac konkursowych do Jawor-Parkiet Design Awards. Osoby chcące wziąć udział w konkursie mają już tylko trzy tygodnie, by przygotować wizualizację lub zaprezentować wykonaną realizację z zastosowaniem podłóg drewnianych Jawor-Parkiet. Zwycięzcy mogą liczyć na wartościowe nagrody finansowe oraz niezwykłą podróż inspirowaną designem.

Konkurs jest wydarzeniem branżowym i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. W dwóch poprzednich edycjach wzięło w nim udział ponad 300 uczestników, którzy łącznie nadesłali 1100 prac. Jak co roku mogą przystąpić do niego profesjonaliści i studenci architektury, a także  młodzi projektanci wnętrz i pracownie architektoniczne.

Szanse na wygraną wzrosły

Z okazji 30-lecia, firma Jawor-Parkiet wprowadziła nową kategorię – realizacje. Dzięki temu, uczestnicy konkursu mogą przygotować prace konkursowe z wykorzystaniem tekstur podłóg, ale też zaprezentować już zrealizowane inwestycje, w których zostały wykorzystane produkty organizatora.

Z marką Jawor-Parkiet od lat współpracuje szerokie grono projektantów wnętrz i architektów. Ponieważ każdy jubileusz jest okazją do podsumowań i refleksji, to chcieliśmy architektom dać możliwość prezentacji nie tylko ich wizji artystycznych, ale też projektów już wdrożonych w życie – mówi Grzegorz Sadowski, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju Sieci Sprzedaży Jawor-Parkiet.

Prace poddane zostaną wstępnej ocenie formalnej, po czym ich wartość merytoryczną i estetyczną oceni jury. W III edycji konkursu w jury zasiądzie oprócz przedstawicieli organizatora Tomasz Pągowski – projektant i charyzmatyczny prowadzący programy telewizyjne m.in. “Projekt LOKALny”(Domo+), “Remont w 48H”(Domo+), “Bitwa o Dom”(TVN).

 

Nadesłane prace będą oceniane pod względem poprawności zastosowania produktu Jawor-Parkiet czyli np. właściwego odwzorowania jego barwy czy zachowania proporcji, ale przede wszystkim zaprezentowanego wzornictwa uwzględniając: wartości użytkowe i wizualne, nowatorstwo oraz funkcjonalność.

– Liczymy, że III edycja konkursu Jawor-Parkiet Design Awards, tak jak poprzednie zaowocuje dużym zainteresowaniem i wysoką jakością zgłaszanych prac. To dla nas bardzo cenny czas, kiedy mamy możliwość poznać pomysły, ale i potrzeby projektantów związane z naszymi produktami – mówi Janusz Gawiński, Dyrektor Generalny Jawor-Parkiet.

Podróż do zakątków sztuki i designu

Zwieńczeniem poprzednich dwóch edycji konkursu były wycieczki do Mediolanu i włoskiego regionu Emilia-Romania, słynącego z najlepszej kuchni i win. Wśród dotychczasowych atrakcji były m.in. zwiedzanie Muzeum Ferrari z Modenie, udział w targach Made Expo 2019, ale też zwiedzanie fabryki kultowego seraParmigiano Reggiano, wine testing z widokiem na słoneczne winnice i nocna zabawa w słynnym klubie Just Cavalli Milano.

W tegorocznej edycji na autorów najlepszych projektów czekają nagrody pieniężne w wysokości: 8 000 zł, 4 000 zł i 2 000 zł. Jury przyzna także po dwa wyróżnienia w każdej z dwóch kategorii. W sumie siedmiu zwycięzców konkursu zostanie zaproszonych do udziału w inspirującej podróży.

– Mimo obecnych ograniczeń wierzymy, że i w tym roku wybierzemy się z laureatami w podróż śladami designu. W naszej opinii nic tak nie inspiruje, motywuje i otwiera nas na świat jak podróże – dodaje Janusz Gawiński.

Więcej o konkursie na www.konkurs.jawor-parkiet.pl