Ruszyła platforma e-learningowa Pfleiderer

Ruszyła platforma e-learningowa Pfleiderer

Sytuacja epidemiologiczna przyczyniła się do działań zawodowych wykonywanych w sieci. Praca online, szkolenia bądź szeroko rozumiane podnoszenie kwalifikacji w dzisiejszych czasach nabrały zupełnie innego znaczenia. W związku z tym przedsiębiorstwa starają się sprostać wymaganiom, jakie są im stawiane, stąd powstanie platformy e-learningowej.

15 kwietnia 2020 r. Pfleiderer uruchomił platformę e-learningową, z której bezpłatnie mogą korzystać wszyscy zainteresowani. Oprócz pakietu szkoleń dostępne są na niej treści wideo oraz bieżące informacje o ofercie firmy. Za pośrednictwem platformy będą się również odbywały webinary, czyli szkolenia na żywo. W trudnej sytuacji związanej z epidemią powstało więc miejsce stanowiące funkcjonalną bazę wiedzy online, które pozwala na rozwój kompetencji w zakresie pracy z produktami Pfleiderer, a także podtrzymywanie ważnych relacji biznesowych. Projekt stanowi ważne narzędzie Akademii Pfleiderer, czyli dobrze znanego już cyklu spotkań, szkoleń czy seminariów. W ramach niej przeprowadzane są również specjalistyczne egzaminy kończące się uzyskaniem certyfikatów.

Platforma e-learningowa dostępna jest pod adresem: https://www.pfleiderer-szkolenia.com/. Kierowana jest zarówno do pracowników firmy, jak i klientów zewnętrznych, czyli sieci Pfleiderer Partner, stolarzy, wykonawców, architektów i projektantów wnętrz czy osób prywatnych. Prosta rejestracja otwiera dostęp do oferty kursów i przydatnych materiałów – w tym wideoporadników.

Głównym celem uruchomienia platformy było zapewnienie klientom możliwości odbycia szkoleń i poszerzenia wiedzy – mówi Grzegorz Woźniak, trener ds. produktu HPL w Pfleiderer Polska. – Powstało narzędzie online dostępne z każdego miejsca, bez konieczności podróżowania czy organizacji tradycyjnych szkoleń w różnych zakątkach Polski. To pozwala dotrzeć nam do większej liczby osób, a także buduje lepszą rozpoznawalność marki Pfleiderer. Użytkownicy zyskują zaś znaczną wiedzę na temat produktów, kolekcji oraz bieżących nowości – dodaje.

Co zawiera platforma?

Treści na platformie zostały pogrupowane w cztery moduły: szkolenia produktowe, szkolenia live, materiały do pobrania oraz wyniki. Pierwszy moduł gromadzi szkolenia na temat firmy, produktów oraz dodatkowo filmy instruktażowe i reklamowe. W drugim znajdują się informacje na temat tego, jak przystąpić do webinarów, oraz nagrania z cyklicznych webinarów produktowych, a w trzecim – materiały pozwalające utrwalić i rozwinąć wiedzę. Czwarty moduł stanowi zaś rejestr dokonań i wykonanych testów.

Platforma e-learningowa Pfleiderer jest bardzo intuicyjna w nawigacji, zawiera nie tylko np. materiały produktowe, lecz przede wszystkim narzędzia i treści szkoleniowe. Dodatkowo cały czas się rozwija, nie jest skostniała. Stale dochodzą nowe filmy, szkolenia, webinary – podkreśla Grzegorz Woźniak. – Dostrzegamy wagę procesów digitalizacyjnych i wychodzimy naprzeciw potrzebom użytkowników. W przyszłości platforma będzie też dostępna w języku angielskim – dodaje.

Pakiet szkoleń

W części pod nazwą szkolenia produktowe czekają trzy podgrupy treści: szkolenia podstawowe o firmie i produktach (poziom 1), szkolenia produktowe dla ekspertów (poziom 2) oraz materiały wideo. Szkolenia eksperckie obejmują takie grupy produktów, jak m.in.: Płyty surowe, Płyty laminowane i PrimeBoard, HPL i Elementy płaskie, HPL Compact, Blaty robocze i Blaty Duropal Compact oraz Duropal XTerior Compact. Każda z części szkoleniowych kończy się testem sprawdzającym, a jego zaliczenie – wygenerowaniem indywidualnego certyfikatu do pobrania, który potwierdza nabyte kompetencje. Z kolei materiały wideo pozwalają poszerzyć wiedzę na temat HPL, Blatów Duropal Compact i wielu innych.

Webinary na żywo

Dołączenie do platformy e-learningowej daje możliwość korzystania z webinarów prowadzonych na żywo (wideokonferencji). Na każdy z planowanych webinarów wysyłane jest indywidualne zaproszenie – na adres e-mailowy podany w formularzu rejestracyjnym. Wszystkie spotkania na żywo są rejestrowane i gromadzone na platformie. Dzięki temu użytkownicy mogą je obejrzeć także wtedy, gdy nie mogli w nich brać udziału, a także w dowolnym momencie pobrać. Co ważne, istnieje również możliwość zaproponowania własnego tematu, wokół którego zostanie zorganizowany webinar. Prosta w obsłudze i bogata w treści platforma e-learningowa Pfleiderer pozwala poznać ofertę firmy w praktyce, poszerzyć wiedzę, a także ułatwia pracę z produktami.

Nowe kanały komunikacyjne

Uruchomienie platformy e-learningowej wpisuje się w szersze działania komunikacyjne firmy. Nowy profil na Facebooku – Pfleiderer Polska – przeznaczony jest głównie do kontaktu z kontrahentami (Pfleiderer Partner, stolarze, wykonawcy). Na stronie będą się pojawiać posty związane z produktami Pfleiderer, aktualnościami z życia firmy, a także informacjami i poradami dla klientów oraz partnerów – m.in. na temat nowych platform czy szkoleń. Zaplanowano również prezentację nowej kolekcji. Z kolei nowa strona na Instagramie jest kanałem inspiracyjnym i lifestylowym, kierowanym do projektantów, architektów wnętrz, a także wykonawców i klientów B2C. Na profilu będą publikowane przede wszystkim realizacje, projekty architektów i projektantów wnętrz z wykorzystaniem produktów Pfleiderer i liczne pomysły aranżacyjne, w tym kolaże z propozycjami połączeń dekorów. W najbliższym czasie planowane jest również uruchomienie nowego profilu w serwisie YouTube.

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

– artykuł promocyjny