STEICO uruchamia trzecią fabrykę w Polsce

STEICO uruchamia trzecią fabrykę w Polsce

W Gromadce koło Bolesławca uruchomiono nowoczesną fabrykę STEICO, specjalizującą się w produkcji ekologicznych materiałów izolacyjnych z włókna drzewnego. Inwestycja o wartości ponad 100 mln euro to trzeci zakład firmy w Polsce, który przy pełnym wykorzystaniu mocy produkcyjnych zatrudni 190 osób i będzie dostarczać swoje produkty klientom w całej Europie.

W Gromadce koło Bolesławca (województwo dolnośląskie) uruchomiono najnowocześniejszą fabrykę STEICO, specjalizującą się w produkcji materiałów izolacyjnych z włókna drzewnego. Firma, której siedziba mieści się w Monachium, zainwestowała ponad 100 mln euro w budowę trzeciego zakładu produkcyjnego w Polsce. Po osiągnięciu pełnej mocy produkcyjnej zakład zatrudni 190 osób. STEICO, notowana na giełdzie spółka, posiada już dwa inne zakłady w Polsce: w Czarnkowie (woj. wielkopolskie) i Czarnej Wodzie (woj. pomorskie).

Nowa fabryka została wybudowana na działce o powierzchni blisko 19 hektarów, położonej około 70 km na wschód od Zgorzelca, bezpośrednio przy autostradzie A4. Działka została nabyta kosztem 1,2 mln euro. Fabryka będzie dostarczać ekologiczne materiały izolacyjne na bazie włókien drzewnych klientom w całej Europie, dzięki dwóm zaawansowanym liniom technologicznym do produkcji sprężystych mat termoizolacyjnych o wydajności ponad 1,5 mln m³ rocznie. W przyszłości zakład będzie również produkować wytrzymałe płyty termoizolacyjne.

W pierwszej fazie produkcji STEICO skoncentruje się na jednym ze swoich najpopularniejszych produktów – matach termoizolacyjnych STEICOflex 036. Maty te są już dostępne w sprzedaży w formacie 1220 x 575 mm i grubościach od 30 do 240 mm. STEICOflex 036 charakteryzują się doskonałymi parametrami izolacyjnymi i najniższym współczynnikiem przewodzenia ciepła wśród naturalnych materiałów izolacyjnych – λD=0,036. Maty mogą być stosowane jako warstwa termoizolacyjna w nowych budynkach oraz podczas prac termomodernizacyjnych. Oferują one nie tylko skuteczną izolację cieplną zimą, ale również chronią przed nadmiernym nagrzewaniem wnętrz latem. Dodatkowo zapewniają bardzo dobrą izolację akustyczną, są przyjazne dla zdrowia i łatwe w obróbce.

Maty STEICO są produkowane ze świeżego drewna iglastego, pochodzącego z zarządzanych w sposób zrównoważony lasów w Polsce. Do produkcji nie używa się żadnych szkodliwych dodatków, dzięki czemu materiały izolacyjne STEICO wspierają korzystny klimat w pomieszczeniach, zgodnie z zasadami biologii budynku.

~kafal