Sterowany komputerowo liniał oblicza pozycje mocowania okucia

Sterowany komputerowo liniał oblicza pozycje mocowania okucia

Optymalizacja czasu pracy podczas obróbki frontów i korpusów, precyzyjne nawiercanie i osadzanie okuć oraz łatwa i intuicyjna obsługa. To korzyści, jakie daje EASYSTICK, czyli nowy, sterowany komputerowo liniał z systemem przesuwnych zderzaków.

EASYSTICK firmy Blum to nowy, sterowany komputerowo liniał, połączony z komputerem wyposażonym w dotykowy panel – dzięki temu możliwe jest łatwe wprowadzanie wymiarów obrabianych korpusów. EASYSTICK jest rozwiązaniem poszerzającym możliwości maszyn MINIPRESS P, MINIPRESS PRO, a w przyszłości MINIPRESS top. Rozwiązanie automatyzujące proces obróbki jest przy tym łatwe i intuicyjne w obsłudze.
Po wprowadzeniu informacji dotyczących obrabianego frontu lub korpusu EASYSTICK oblicza pozycje mocowania okucia. Następnie liniał przesuwa się automatycznie i wskazuje kolejne pozycje mocowania w formie podświetlanych punktów.


Wystarczy położyć formatkę, nawiercić i gotowe. Wprowadzanie danych za pomocą panelu dotykowego to tylko jedna z możliwości. EASYSTICK pozwala również na szybkie przenoszenie danych z internetowego konfiguratora korpusów – serwis dostępny jest od marca 2020 r. – oraz DYNAPLAN za pomocą nośnika USB.
Uproszczenie procesu produkcyjnego, szybkiego i łatwego przezbrajania maszyny, aż po perfekcyjny układ wierceń, to nie wszystko. W przeciwieństwie do maszyn CNC, do obsługi EASYSTICK nie jest wymagana umiejętność programowania. Wszystkie dane wprowadza się wygodnie na ekranie lub przez nośnik USB, po czym maszyna przeprowadza operatora krok po kroku przez cały proces obróbki za pomocą informacji graficznych.

Każdy zakup liniału EASYSTICK
– tak jak maszyny MINIPRESS – poprzedzony jest prezentacją produktu u zainteresowanej osoby.
Przedstawiciel handlowy Blum podczas spotkania przedstawia możliwości urządzenia oraz konfiguruje wyposażenie, tak aby odpowiadało potrzebom jego użytkowników. Aby umówić się na spotkanie, wystarczy skontaktować się z przedstawicielem Blum
z danego regionu.