„Sukcesja – suma wszystkich strachów”

„Sukcesja – suma wszystkich strachów”

Motywem przewodnim tegorocznego Kongresu Next Generation jest „Sukcesja – suma wszystkich strachów”. Temat jest nie przypadkowy, gdyż nawiązuje do obaw, które wpływają na niski wskaźnik chęci do przejęcia rodzinnego biznesu w Polsce.

VI Kongres Next Generation odbędzie się dniach 20 -21 października 2022 r. w Poznaniu. Kongres to największe tego typu spotkanie młodych z rodzin biznesowych w Polsce. To nie tylko przyszli spadkobiercy, ale także przyszli prezesi, członkowie rad nadzorczych i głowy rodzin biznesowych.

Z badań przeprowadzonych przez Instytut Biznesu Rodzinnego. który jest organizatorem wydarzenia, wiemy, że tylko 8% sukcesorów jest zainteresowanych wejściem do firmy rodzinnej, przejęciem odpowiedzialności i kontynuacją rodzinnego biznesu. Nie od dziś wiemy, że firmy rodzinne są podstawą polskiej gospodarki. Jest ich ponad 2 mln, tworzą 8 mln miejsc pracy. Firmy rodzinne budują nie tylko kulturę organizacyjną własnej firmy i rodziny, ale także bardzo często lokalnych społeczności: wpływając na zatrudnienie, działając charytatywnie, sponsorując wydarzenia kulturalno-sportowe – są zatem ekonomicznie i gospodarczo ważne. Co by było gdyby tych biznesów zabrakło? To oczywiście czarny scenariusz. Dlatego Instytut działa na rzecz profesjonalizacji przedsiębiorstw rodzinnych. Tworząc kongresy zapewnia bezpieczną przestrzeń dla młodych do edukacji, budowy świadomości, że firma rodzinna jest wyjątkowa, pobudzając chęci do przejmowania odpowiedzialności.

W kolejnej edycji Kongresu Next Generation będzie mowa o… strachach, dlatego motywem przewodnim jest „Sukcesja – suma wszystkich strachów”. Temat jest nie przypadkowy, gdyż nawiązuje do obawy, które właśnie wpływają na tak niski, wymieniony wcześniej, wskaźnik chęci do przejęcia rodzinnego biznesu. Po Kongresie młodzi mają wyjechać z solidną dawką wiedzy, odwagi i recept na poszczególne strachy.

Gazeta Przemysłu Drzewnego objęła patronem medialnym to wydarzenie.

Więcej na: https://nextg.pl/.

~ kor