Targi LIGNA w innym terminie!

Targi LIGNA w innym terminie!

Dopiero w dniach 15-19 maja 2023 roku rzemieślnicy i przedsiębiorcy drzewni spotkają się w Hanowerze na targach LIGNA.

W połowie kwietnia ogłoszono, że Deutsche Messe, wraz z VDMA Woodworking Machinery wycofują się z organizacji w dniach od 27 września do 1 października targów LIGNA w wersji na platformie sieci cyfrowych. Nie mając pewności co do poziomu zakażeń na całym świecie w następstwie pandemii COVID-19 i zważywszy na powolny postęp w zakresie szczepień oraz utrzymujące się ograniczenia w podróżowaniu, podjęto decyzję o odwołaniu w tym roku wiodących na świecie targów dla zakładów obróbki drewna i przetwórstwa drewna, maszyn i narzędzi.

– W ścisłej konsultacji z VDMA postanowiliśmy anulować LIGNĘ jako wydarzenie fizyczne w 2021 roku – mówi dr Jochen Köckler, prezes Zarządu Deutsche Messe AG. – Żeby zaoferować branży platformę innowacji, wymiany wiedzy i tworzenia sieci kontaktów, stworzymy platformę cyfrową sieci i treści, która zostanie uruchomiona pod koniec września. Planujemy również konferencję Rosenheim LIGNA na początku lata 2022 r., wykorzystując pozytywne doświadczenia z niedawno hostowanej wersji HANNOVER MESSE Digital Edition.

– Decyzja o odwołaniu LIGNY w tym cyklu imprezowym była dla nas wszystkich bardzo trudna – dodaje dr Bernhard Dirr, dyrektor zarządzający VDMA Woodworking Machinery. – Wspólnie z naszym partnerem i wraz z wystawcami, firmami z branży obróbki drewna i przetwórstwa drewna, walczyliśmy o utrzymanie w tym roku targów LIGNA, jako najważniejszej platformy branżowej na świecie. Jednak musieliśmy wziąć pod uwagę, że maszyny na ekspozycje są projektowane i szykowane w długim okresie i z dużym wysiłkiem. Wymaga to wielu miesięcy na zorganizowanie targów. Kolejne odroczenie terminu imprezy nie ma sensu w świetle cykli innowacyjnych przedsiębiorstw i  kolejnej Ligny, która odbędzie się ponownie w maju 2023 r.

– Unikalnym punktem Ligny są pokazy narzędzi, maszyn i urządzeń na żywo, aż do kompletnych linii produkcyjnych – tłumaczy Christian Pfeiffer, dyrektor generalny LIGNA & Woodworking Shows w Deutschen Messe. To cechuje  Lignę i to właśnie stanowi esencję marki wydarzenia. Dlatego od teraz koncentrujemy się na planowaniu i przygotowywaniu targów w maju 2023 r. jako kolejnego regularnego spotkania i pokazów na tych innowacyjnych targach z możliwością bezpośredniego spotkania z technologiami i nowymi rozwiązaniami. Namiastką będzie platforma sieci cyfrowych i treści we wrześniu tego roku oraz Rosenheim LIGNA w 2022 roku, ale dopiero LIGNA 2023 pozostanie nadal siłą napędową międzynarodowego przemysłu drzewnego i przetwórczego.

~uf