Tysiąc drzew od klientów Fielmann w ramach Tygodnia Ziemi

Tysiąc drzew od klientów Fielmann w ramach Tygodnia Ziemi

28 kwietnia, na terenie Nadleśnictwa Wipsowo na Warmii posadzono 1 000 nowych drzew. To podsumowanie Tygodnia Ziemi zorganizowanego w dniach 18-25 kwietnia przez markę optyczną Fielmann.

Fielmann prowadzi działalność z najwyższą troską o zrównoważony rozwój, dlatego oferując szeroki wybór modnych okularów w korzystnych cenach, umożliwia klientom współdziałanie na rzecz dobra planety. Przykładem jest ogólnopolska promocja Tydzień Ziemi, w ramach której klienci wybierając nową ulubioną parę okularów, mogli jednocześnie posadzić drzewo. Inicjatywa cieszyła się dużą popularnością. Każdy jej uczestnik otrzyma elektroniczny certyfikat posiadacza drzewa, potwierdzający jego ekopozytywny wkład w zalesianie terenu Warmii. To region nazywany Zielonymi Płucami Polski.

Warto zalesiać tamtejsze tereny, ponieważ rosnące tam drzewa, produkując życiodajny tlen, przynoszą korzyść mieszkańcom całego kraju. – Drzewa są dla nas bardzo ważne. Co roku sadzimy drzewo za każdego nowo zatrudnionego pracownika. Od 1984 roku Fielmann posadził ponad 1,6 miliona drzew i krzewów, a w samym 2020 roku pomimo globalnej pandemii zrealizowaliśmy ponad 30 000 nasadzeń w Europie. Cieszymy się, że również w Zielonych Płucach Polski wyrosną nowe drzewa, produkujące tlen i przynoszące wymierne korzyści – wyjaśnia Dariusz Sądowski, Dyrektor Generalny Fielmann Polska.

W 2021 roku Fielmann sprzedał ponad 142 000 par okularów i wygenerował w Polsce obrót w wysokości 15 milionów EUR. Firma wspiera realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, które są wezwaniem do podjęcia działań na rzecz sprawiedliwego i bardziej zrównoważonego świata w oparciu o swoje zobowiązania wobec klientów, pracowników, społeczności i środowiska. Główną wartością firmy są jej pracownicy. W Polsce Fielmann zatrudnia ponad 480 osób, tworząc atrakcyjne miejsca pracy zapewniające rozwój oraz dające bezpieczeństwo zatrudnienia.

Dotlenieni.org to start-up społeczny zajmujący się działaniami z zakresu szeroko pojętej ekologii. Angażuje sektor biznesu w akcje tworzenia zielonych przestrzeni i sadzenia nowych lasów. Edukuje organizując ekowarsztaty i wydając Zielony Raport. Zazielenia tereny wokół instytucji użyteczności publicznej. Organizuje ekologiczne imprezy sportowe. Zachęca do działań mających na celu poprawę jakości środowiska naturalnego w Polsce.

~materiały prasowe