W puli 10 mln zł na innowacje

W puli 10 mln zł na innowacje

Do 13 kwietnia mikro, małe i średnie firmy z Podlasia mogą wnioskować o wsparcie na wdrażanie innowacji w sektorze produkcyjnym. Jest to ostatni konkurs dla przedsiębiorców w programie regionalnym perspektywy finansowej 2014-2020.

Zarząd województwa podlaskiego poinformował o uruchomieniu konkursu dla przedsiębiorców na tzw. szybkie projekty inwestycyjne w obszarze wdrażania innowacji w sektorze produkcyjnym. Wnioski można składać w generatorze do 13 kwietnia. 

W puli konkursu jest 10 mln zł. Mikro i małe firmy mogą uzyskać do 70 proc. wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. W przypadku średnich firm maksymalny poziom dofinansowania to 60 proc. 

Dofinansowanie można uzyskać m.in. na: rozbudowę przedsiębiorstwa prowadzącą do wprowadzenia na rynek nowych produktów; dokonanie zasadniczych zmian procesu produkcyjnego, skutkujących wprowadzeniem na rynek nowych lub ulepszonych produktów; inwestycje w nowoczesne maszyny i sprzęt produkcyjny.

Rozstrzygnięcie naboru zaplanowano w maju. Przedsiębiorcy, którzy otrzymają wsparcie będą musieli wydatkować środki do końca października.

Kolejne nabory wniosków na innowacje będą się odbywać z nowej perspektywy finansowej – Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027.

~ źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP