WinDoor-tech – plan na mocne wejście w 2023 rok!

WinDoor-tech  – plan na mocne wejście w 2023 rok!

Najważniejsze spotkanie z udziałem producentów i dystrybutorów maszyn i komponentów do produkcji okien, drzwi, bram oraz systemów fasadowych – targi WinDoor-tech wracają do swojego pierwotnego kalendarza. Najbliższą edycję zaplanowano na rok 2023.  Jednak wyselekcjonowaną ekspozycję nowości branżowych będzie można zobaczyć już podczas Budmy, 1-4 lutego 2022 r., w ramach Salonu Stolarki Budowlanej.

Targi kreujące trendy

Unikalne, największe w tej części Europy spotkanie branży – targi WinDoor- tech  w ciągu kilku lat stworzyły silną markę, stając się kluczowym wydarzeniem kształtującym nowe trendy w technologii produkcji okien, drzwi i bram.

– Jesteśmy po wielu rozmowach z liderami, wystawcami i partnerami, którzy bardzo czekają na to spotkanie. Organizacja targów WinDoor-tech w lutym 2023 r., pozwala nam na zapewnienie wystawcom i gościom, wypracowanej przez lata wysokiej jakości biznesowej wydarzenia. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasi partnerzy będą mogli zrealizować najbardziej ambitne cele – mówi Mateusz Szymczak, dyrektor targów WinDoor-tech.

Automatyzacja produkcji siłą WinDoor-tech

Doskonała koniunktura na rynku budowlanym znajduje swoje odzwierciedlenie również w segmencie stolarki budowlanej. Polskie firmy osiągają rekordowe wyniki zarówno na poziomie produkcji jak i sprzedaży. Jeszcze lepiej sytuacja wygląda jeśli przyjrzymy się perspektywom na najbliższe lata. Aby sprostać wyzwaniom i oczekiwaniom rynków przy jednoczesnym zachowaniu przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw, konieczne są dalsze inwestycje, w tym w najnowocześniejsze technologie poprawiające jakość i atrakcyjność oferowanych produktów. To one stanowią najważniejszą część ekspozycji targów WinDoor-tech.

– Obecnie stolarka budowlana to jeden z najbardziej konkurencyjnych sektorów polskiej gospodarki i najbliższa edycja WinDoor-tech na pewno odzwierciedli te trendy. Flagowa oferta targów to ekspozycja najnowszych osiągnięć z zakresu automatyzacji produkcji, robotyzacji i digitalizacji przedsiębiorstw. Spodziewamy się liderów branży prezentujących technologie przyszłości. Sytuacja minionego roku pokazała wszystkim, że automatyzacja to sposób na sprostanie trudnej rzeczywistości. Takie inwestycje opłacają się dzisiaj nie tylko dużym graczom, ale także małym i średnim przedsiębiorstwom – dodaje M. Szymczak.

Rynek, który nie może czekać

Aktualne wyzwania branży takie jak: wzrost konkurencyjności względem innych krajów, problemy kadrowe czy podwyżki cen surowców sprawiają, że część firm już dziś bardzo potrzebuje interakcji biznesowych.  Aby przyśpieszyć możliwość spotkania i zapewnić miejsce na prezentację nowości i aktualnych rozwiązań technologicznych, zespół  targów WinDoor-tech i Budmy szykuje już 1-4 lutego 2022 r. Salon Stolarki Budowlanej. Powstanie przestrzeń, w której będzie można ogłosić światu premiery produktowe oraz poznać „od środka” zalety wdrożeń przyszłości. To również szansa na bezpośredni kontakt liderów produkcji stolarki z kluczowymi dostawcami komponentów i technologii.

Wystawcy targów Budma to od lat partnerzy  i kontrahenci firm wystawiających się na WinDoor-tech. Część z nich już teraz planuje znaczące inwestycje w nowoczesne parki maszynowe i  nie może sobie pozwolić na kolejny rok przestoju w relacjach biznesowych, jakie umożliwiają targi. Trwa doskonała koniunktura, firmy chcą zdobywać nowych klientów i rozwijać produkcję. Dlatego po rozmowach z naszymi partnerami zrodził się pomysł na poszerzenie oferty Salonu Stolarki Budowlanej przy Budmie podczas najbliżej edycji w 2022 roku. Planujemy strefę, która zaspokoi potrzeby wystawców i zwiedzających nasze targi umożliwiając prezentację najnowszej oferty. W tej przestrzeni pojawią się maszyny i narzędzia do produkcji okien i drzwi  a także najnowsze rozwiązania z zakresu digitalizacji i robotyzacji. Już dziś zapraszamy do współtworzenia Salonu i wspólnego kreowania przyszłości tego sektora branży – zachęca Dariusz Muślewski, dyrektor Grupy Produktów MTP i targów Budma.

~kafal