Wojciech Klimas polskim Herkulesem

Wojciech Klimas polskim Herkulesem

Wojciech Klimas, założyciel oraz prezes firmy Klimas Wkręt-met, został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem Polski Herkules, wręczanym za szczególne osiągnięcia w branży budowlanej.

Kapituła, którą stanowią Rada Naukowa i Redakcja miesięcznika „Builder” ogłosiła liderów branży budowlanej za rok 2020. Wyróżnienia wręczono w kilku kategoriach: „Polski Herkules”, „Budowlana Firma Roku”, „Osobowość Branży”, „Laury Buildera”.

Wojciech Klimas, założyciel i prezes zarządu Klimas Wkręt-met został uhonorowany statuetką Polski Herkules. Jest to wyróżnienie przyznawane prezesom, menedżerom i właścicielom firm budowlanych za wieloletnie efektywne zarządzanie, skuteczne poszerzanie potencjału i przewagi konkurencyjnej firmy, a także wybitnym polskim architektom, osobistościom świata nauki i edukacji budowlanej. Wojciech Klimas został uhonorowany za przedsiębiorczość i intuicję biznesową, a także za istotny wpływ na rozwój polskiego budownictwa. Dla mnie osobiście zaszczytem jest, że jako prezes Klimas Wkręt-met, znalazłem się w elitarnym gronie Polskich Herkulesów – mówi Wojciech Klimas. Nasze przedsiębiorstwo w zeszłym roku obchodziło jubileusz 30-lecia działalności. W ciągu trzech dekad zdobyliśmy zaufanie ponad 15 tys. klientów na całym świecie, sukcesywnie stając się wiodącym graczem w branży technik zamocowań. Przez cały ten czas istotne dla nas było budowanie partnerskich relacji w oparciu o kulturę organizacyjną firmy rodzinnej, która jest naszą pasją i dumą. Dlatego chcę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się – w dużym bądź małym stopniu – do tego sukcesu, w tym również naszym lojalnym klientom. Chcemy dalej podążać za naszymi ambicjami, nie tracąc przy tym na jakości.

Wojciech Klimas związany jest z branżą technik zamocowań od lat 90.W 1990 roku założył wraz z żoną – Joanną – firmę Klimas Wkręt-met, która działa w segmencie technik zamocowań nieprzerwanie od 30 lat. Przedsiębiorstwo na przestrzeni lat uzyskało tytuł lidera rynku technik zamocowań w kraju, ale też konsekwentnie realizuje strategię ekspansji globalnego innowacyjnego partnera, docierając do ponad 60 państw na całym świecie. Firma Klimas Wkręt-Met jest przedsiębiorstwem rodzinnym, w które zaangażowani są również członkowie młodszego pokolenia rodziny Klimas. Odzwierciedleniem rodzinnego charakteru firmy jest misja: „Mocni na pokolenia”, co w zdecydowany sposób podkreśla dwa kluczowe parametry, które stawia przed sobą Wojciech Klimas, tj. rodzinny charakter firmy oraz bezwarunkową jakość. Jako właściciel firmy rodzinnej Wojciech Klimas stawia bardzo mocno na zespół. Pasja prezesa stała się fundamentem budowania silnej i zmotywowanej załogi, a praca z ludźmi stanowi dla niego największą inspirację do dalszych działań.

~kafal