Würth Polska partnerem EuroSkills Gdańsk 2023

Würth Polska partnerem EuroSkills Gdańsk 2023

Wielkimi krokami zbliża się największy konkurs umiejętności zawodowych w Europie. Mistrzostwa Europy Młodych Profesjonalistów, czyli EuroSkills odbędą się po raz pierwszy w Polsce i będą trwać od 5 do 9 września. Oficjalnym Diamentowym Partnerem wydarzenia został Würth Polska, który w ramach współpracy zapewni niezbędne produkty BHP oraz narzędzia dla uczestników takich konkurencji, jak m.in.: dekarstwo, ciesielstwo, murarstwo, stolarstwo i spawalnictwo.

EuroSkills Gdańsk 2023 to ósma edycja odbywającego się co dwa lata – największego konkursu umiejętności zawodowych w Europie. Wydarzenie gromadzi setki młodych profesjonalistów, którzy rywalizują o tytuł najlepszego zawodnika w wybranej przez siebie dyscyplinie. Impreza ma na celu podnoszenie kompetencji zawodowych wśród młodych ludzi, budowanie partnerstw edukacyjno-biznesowych, tworzenie pozytywnego wizerunku szkolnictwa branżowego, a także wymianę dobrych praktyk. Wcześniejsze edycje EuroSkills odbyły się m.in. w Rotterdamie, Lizbonie, Graz czy Budapeszcie.

Wyjątkowa promocja zawodów branżowych

W zawodach EuroSkills Gdańsk 2023 weźmie udział ponad 600 zawodników z przeszło 30 krajów, rywalizujących w 43 kategoriach – w tym m.in.: mechanice samochodowej, elektronice, spawalnictwie, dekarstwie, ciesielstwie, murarstwie i stolarstwie. Jednym z głównych partnerów wydarzenia jest Würth Polska – lider w technice zamocowań i dystrybucji produktów dla profesjonalistów.

– Już od 2019 roku wspieramy polską reprezentację na zawodach EuroSkills i WorldSkills, a w tym roku zostaliśmy Diamentowym Partnerem całego wydarzenia. Doskonale wiemy, że nauka rzemiosła wymaga odpowiednich narzędzi, dlatego przekazujemy produkty Würth uczestnikom i wierzymy w to, że dzięki udziałowi w EuroSkills jeszcze bardziej rozwiną swoją pasję – komentuje Robert Karolak, Dyrektor Marketingu Würth Polska.

W ramach współpracy z EuroSkills Würth Polska wyposaży w swoje narzędzia ekipy startujące w takich kategoriach jak m.in. ciesielstwo, meblarstwo, mechanika samochodowa, naprawa pojazdów, instalacje elektryczne, układanie płytek i podłóg, a także zaopatrzy wszystkie dyscypliny w niezbędny sprzęt BHP.

– Nasze narzędzia wielokrotnie udowodniły swoją jakość w pracy profesjonalistów wielu dziedzin. Wierzymy, że dzięki wyposażeniu w nie stacji konkursowych młodzi zawodnicy będą mogli nie tylko wypróbować sprzęt ceniony przez fachowców z długoletnim stażem, ale też odkryć komfort i

satysfakcję z posługiwania się naszymi narzędziami. – dodaje Robert Karolak, Dyrektor Marketingu Würth Polska.

Poza konkursem uczestnicy wydarzenia będą mogli sprawdzić swoje umiejętności związane z dyscyplinami EuroSkills w strefie „Try a skill”, przysłuchiwać się panelom dyskusyjnym i zapoznać się z ofertą szkół prezentowaną na targach.

~materiały prasowe