Przemysł może być zielony

Przemysł może być zielony

Podczas Europejskiego Forum Zielonego Przemysłu w Toruniu eksperci-praktycy z zakresu prawa, surowców odnawialnych, optymalizacji energetycznej, zielonych technologii czy ekoinnowacji będą przekonywali o tym, że przemysł może być zielony.

Europejskie Forum Zielonego Przemysłu to pierwsza konferencja dla przemysłu, w której głos zabiorą nie tylko prelegenci podczas sesji ogólnych, ale także każdy z uczestników w trakcie indywidualnych spotkań lóż tematycznych. W grupach dyskusyjnych będzie można efektywniej wymienić poglądy, podzielić się własnymi doświadczeniami lub poszukać odpowiedzi na konkretne zagadnienia.

To konferencja dla przedsiębiorców dostarczająca wiedzy i kontaktów w zakresie optymalizacji surowcowej, energetycznej, recyklingu i zielonych technologii.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 21-22 września w Hotelu Copernicus w Toruniu.

– Możemy w Polsce wskazać branże zasługujące na miano zielonego przemysłu, które bazują na surowcach odnawialnych, działają w ramach certyfikowanych łańcuchów dostaw, wytwarzają produkty o niskim, a nawet zerowym śladzie węglowym czy wykorzystujące w produkcji surowce wtórne. Warto, by ich doświadczenia inspirowały inne branże do koniecznych zmian – wyjaśnia dr Małgorzata Wnorowska, koordynator biura Europejskiego Forum Zielonego Przemysłu, zapraszając do udziału we wrześniowym wydarzeniu.

Europejskie Forum Zielonego Przemysłu to miejsce:

  • spotkania ludzi związanych z przemysłem, chcących czerpać inspirację do zielonych działań w swoich firmach;
  • wymiany wiedzy na temat zielonych technologii i rozwiązań obniżających emisję CO2, zmniejszających zanieczyszczenie środowiska, stosowania alternatywnych, korzystnych dla środowiska surowców;
  • promowania recyklingu, optymalizacji zużycia zasobów, gospodarki opartej na produkcji wyrobów o długim cyklu życia;
  • budowania społeczności przedsiębiorców-liderów odpowiedzialnych za przyszłość zielonego przemysłu i chcących mieć wpływ na czynniki ograniczające jego rozwój;
  • dyskusji o znaczeniu zielonego przemysłu dla gospodarki.

Po sesjach tematycznych zaplanowano panel podsumowujący “Reindustrializacja Europy w zielonym wydaniu” w formie konferencji prasowej online. Dziennikarze będą mieli możliwość zadawania pytań ekspertom, wśród których zasiądą m.in. Clive Pinnington (EPF), dr Krzysztof Starzyk (AGH), dr inż Adam Wasiak (BULiGL), dr inż. Jacek Szymczyk (Politechnika Warszawska).

Partnerem medialnym wydarzenia jest m.in. Gazeta Przemysłu Drzewnego, a partnerem strategicznym Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce, które obchodzi w tym roku 30-lecie istnienia.  

Rejestracja online: www.efzp.pl

~ kor