Wygoda montażu połączona z solidnością połączenia

Wygoda montażu połączona z solidnością połączenia

Na przyspieszenie prac prowadzonych z wykorzystaniem wkręta Spax wpływa też wyeliminowanie konieczności wcześniejszego nawiercania drewna.

Możliwość płynnej regulacji odległości między drewnianymi elementami konstrukcji oraz optymalny skok gwintu poziomującego wkręta regulacyjnego do drewna Spax, znacznie ułatwiają i przyspieszają prace montażowe, zapewniając wysoką stabilność i trwałość wykonanego połączenia. Ten produkt pozwala na rozwiązanie problemów, z którymi wcześniej trudno było sobie poradzić.

Wybór odpowiednich i wysokiej jakości wkrętów do drewna przekłada się na stabilność i solidność powstałej konstrukcji. Coraz bardziej zaawansowane rozwiązania w tym zakresie sprawiają, że powiększają się też możliwości realizacji coraz bardziej rozbudowanych i nietypowych obiektów.

Firmy wykonujące różnego typu konstrukcje z drewna stają często przed koniecznością wyboru wkrętów. Bo obok wysokiej klasy połączenia liczą się też  takie czynniki, jak wygoda pracy, możliwość regulacji lub to, czy wybrany wkręt wymaga wcześniejszych nawierceń, jakiego wysiłku wymaga proces wkręcania, a także jego odporność na czynniki atmosferyczne.

Trwałość i wygoda

Firma Spax, która jest znanym i cenionym producentem różnego typu elementów złącznych, zaoferowała wykonawcom konstrukcji drewnianych poziomujące wkręty regulacyjne do drewna Spax. W tym jednym rozwiązaniu połączyła zarówno kwestie związane z wygodą pracy, przez możliwość płynnej regulacji, dzięki pierścieniom pod główką, z trwałością i solidnością powstałego w ten sposób połączenia drewnianych elementów.

Wkręt został stworzony z myślą o pracach prowadzonych zarówno w nowych budynkach, jak i podczas renowacji, gdy zachodzi potrzeba wyrównywania drewnianych konstrukcji z drewna litego, a także materiałów i płyt drewnopochodnych. Doskonale też sprawdza się podczas montażu podwieszanych paneli sufitowych, paneli ściennych, do przykręcania łat na więźbie dachowej oraz podczas renowacji podłóg czy budowy podłóg i tarasów.

– Jego atutem jest duża oszczędność czasu, bo podczas montażu nie ma zasadniczo konieczności stosowania klinów – tłumaczy doradca techniczny dystrybutora. – Wyjątkiem jest zastosowanie tego wkręta w powierzchni podłogi i w więźbie dachowej, gdzie z uwagi na duże obciążenia, stosowanie klinów po zakończeniu procesu regulacji jest zalecane. Na przyspieszenie prac prowadzonych z wykorzystaniem wkręta Spax wpływa też wyeliminowanie konieczności wcześniejszego nawiercania drewna.

Wykorzystujący w pracach poziomujący wkręt regulacyjny do drewna Spax doceniają go też za prostą dalszą obróbkę. Podczas wkręcania, włókna drewniane są dociskane z dużą siłą przez płaską główkę, która całkowicie zagłębia się w drewnie, co ułatwia dalszą pracę przy układaniu kolejnych elementów, np. płyty kartonowo-gipsowej, pokrycia dachowego, deski tarasowej i podłogowej. Mogą one być układane bez szczelin.

Powłoka ułatwia poślizg

Wkręt regulacyjny Spax pokryty jest specjalną powłoką ułatwiającą poślizg, co w połączeniu z optymalnym skokiem gwintu znacznie usprawnia prace montażowe i zmniejsza wysiłek. Producent zastosował swoje sprawdzone rozwiązania, m.in. bit T-STAR plus w połączeniu z gniazdem T-Star plus, co pozwala na lepsze przenoszenie siły i prowadzenia, czy szpic 4CUT i profil falisty gwintu, które skutecznie zmniejszają siłę potrzebną do wkręcania. Dzięki temu zmniejszony jest niepożądany efekt rozszczepiania drewna, co umożliwia wykonywanie połączeń blisko krawędzi.

Łatwiejsze poziomowanie

Podczas wielu prac zwykle konieczna jest regulacja poziomowania łączonych elementów.

Użycie wkrętów regulacyjnych Spax sprawia, że poziomowanie staje się bardzo proste – zapewnia doradca techniczny dystrybutora. – Pierścienie pod główką wkręta, które wbijają się w materiał, pozwalają na precyzyjną regulację odległości między drewnianymi elementami konstrukcji z dokładnością co do milimetra, bez najmniejszych obaw w zakresie bezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki WIROX, jest też możliwość stosowania wkręta Spax zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, jeśli nie jest narażony na działanie czynników atmosferycznych.

~uf