Wyżej oceniono projekty niż realizacje

Wyżej oceniono projekty niż realizacje

W III edycji konkursu rozszerzono go o nową kategorię „Realizacje”, chcąc umożliwić uczestnikom prezentację projektów już zrealizowanych.

Podsumowano III edycję konkursu Jawor-Parkiet Design Awards, w której w tym roku wzięło udział 227 uczestników. Zgłosili łącznie 750 prac, z których  746 przeszło etap weryfikacji do jednej z dwóch kategorii: Projekt lub Realizacja. Brano pod uwagę w szczególności jakość zrealizowanych i przygotowanych projektów (odwzorowanie formatu i koloru podłogi) oraz oryginalność zaprezentowanego wzornictwa, wartości użytkowe, wizualne oraz funkcjonalność.

– Z roku na rok poprzeczka w konkursie zawieszona jest coraz wyżej – podsumowuje Janusz Gawiński, dyrektor generalny Jawor-Parkiet z Nowego Miasta Lubawskiego. – Trafiają do nas perfekcyjne rendery wykonane z największą troską o detale. W III edycji konkursu rozszerzyliśmy go o nową kategorię „Realizacje”, chcąc umożliwić uczestnikom prezentację projektów już zrealizowanych. I choć zdjęcia te również prezentowały bardzo wysoki poziom, to jednak przewaga głosów członków jury, oddanych na „Projekty”, przesądziła o wyborze nagrodzonych prac. Przy czym członkowie jury oddając głosy na prace konkursowe, nie znają ich autorów, co zapewnia pełną transparentność, dając tym samym wszystkim równe szanse.

 I miejsce przyznano Mateuszowi Kotowi, za nietuzinkowe wnętrze komercyjne

„But coffee first” FertigParkiet Dąb Antyk, które prezentuje otwartość stylistyczną, spójną kompozycję i niestandardowe ułożenie parkietu. W projekcie urzekają niekonwencjonalne wstawki w podłodze w postaci złotych okręgów, które świetnie dopełniają jej kolorystykę.  

II miejsce zdobyła Emilia Plasun za pracę „Przytulna elegancja”, wykorzystując parkiet FertigParkiet Chevron Dąb Antyk. Powstała bardzo dobra realizacja w ciepłym i przytulnym klimacie, z zachowaniem proporcji i barw, które na myśl przywodzi styl art déco.

III miejsce zdobył Piotr Przekop. Jego „Elegancja Francja” FertigParkiet Chevron Dąb Antyk to wnętrze z jednej strony pałacowe, z drugiej zaś może ono pełnić funkcję komercyjną. Dostrzeżono w nim świadomą zabawę autora z rozplanowaniem podłogi, która znalazła się m.in. tuż pod sufitem.

Ponadto jury przyznało cztery wyróżnienia. Tak jak dotychczas, także w tym roku nagroda dla laureatów była dwuczęściowa. Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe, natomiast drugą część nagrody stanowi europejska podróż inspirowana designem. Laureaci konkursu pojadą do Amsterdamu, miasta Vincenta van Gogha, Rembrandta i street artu.  

~uf