Znamy zwycięzców konkursu ARCHI + WOOD by OSMO!

Znamy zwycięzców konkursu ARCHI + WOOD by OSMO!

W organizowanym przez Nobless Polska architektonicznym konkursie ARCHI + WOOD by OSMO zadaniem postawionym przed uczestnikami było stworzenie projektu fasady, ogrodu lub małej architektury z wykorzystaniem elementów drewnianych pokrytych powłoką marki Osmo.

W skład jury, oprócz Zbigniewa Sierzputowskiego, prezesa Nobless Polska oraz Michała Borowicza, dyrektora handlowego Nobless Polska weszła także Karolina Kazuła, dyrektorka rozwoju Wordsmith PR, od lat związania z branżą wnętrzarską.

Nagrodzone projekty:

1 miejsce: Aleksandra Pytka

Za projekt elewacji domu, który doskonale współgra z zamiłowaniem do natury, promowanym przez markę Osmo. „Prosta, minimalistyczna bryła. Stylowe i bardzo w trendzie. Doceniamy ciekawy design.” – podsumowuje jeden z jurorów. Przy wyborze pierwszego miejsca jurorzy byli jednogłośni – projekt zachwycił swoim minimalizmem w połączeniu z nowoczesnością.

Deski elewacji pomalowano olejem ochronnym UV w kolorze modrzewia. Dzięki temu bryła jest cieplejsza i wydobywa się z ciemnego tła drzew. Szczególną jest fasada południowa o ciekawym detalu z połączenia układu desek poziomo i pionowo oraz ażurowym systemie przesuwnym, chroniącym przed słońcem.

Fot. OSMO

Przedpole domu stanowi taras wykończony dla kontrastu lazurą olejną do ochrony drewna w kolorze hebanowym. Z uwagi na bliskość basenu zastosowano dodatkową warstwę antypoślizgowego oleju do tarasów.

Poziom niżej znajduje się ukryty w skarpie garaż, którego bramę ze względu na niższe położenie i ryzyko kontaktu z wodą zabezpieczono impregnatem WR Aqua.

Projekt wykazuje wielozadaniowość produktów OSMO. Dodatkowo zmierza się z korozyjnymi działaniami : pobliskich drzew, wody, ekspozycji na południowe słońce.

2 miejsce: Weronika Klesse

Za wyjątkowy projekt Mobiloteki – mobilnej biblioteki miejskiej. Jurorzy docenili kreatywność i niepowtarzalność tej pracy. Sama autorka w opisie swojej pracy zwraca uwagę na detale: „Posiada panele drewniane tworzące ażur przysłaniający okna, dając dodatkową ochronę bezpieczeństwa oraz tworząc barierę przed promieniami UV. Drewniane panele, wykonane z trzech rodzajów drewna, symbolizują ułożone książki na półce. Każdy panel ma wygrawerowaną nazwę polskiego pisarza oraz jego dzieło.”

Fot. OSMO

Olej ochronny UV Extra z firmy OSMO, to idealne rozwiązanie na zaprojektowaną elewację. Olej bezbarwny z filtrem ochronnym nada elewacji nie tylko jedwabisty połysk,  ale także nada dodatkową ochronę przed atakiem grzybów, pleśni oraz glonów. Powłoka wydłuży okres do potrzebnych prac renowacyjnych – co spowoduje, iż Mobiloteka, będzie mogła cieszyć się pięknym wyglądem przez długi czas bez nakładu dodatkowych prac.

3 miejsce: Mateusz Kot

Za niepowtarzalny projekt domku na drzewie – spełnienie dziecięcych fantazji. Autor wskazuje, że jego praca to mały obiekt rekreacyjny o konstrukcji żelbetowej zamaskowanej deskowaniem, który powstał z myślą o marzeniu dzieci (zarówno tych małych i jak i tych dużych) o posiadaniu drewnianego domku na drzewie.

Fot. OSMO

Elementy drewniane zostały zabezpieczone azurą olejną do ochrony drewna firmy Osmo, w kolorze bezbarwnym, matowym, która zabezpieczy deskowanie przed warunkami atmosferycznymi, promieniami UV, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu drewna.

Drewno to symbol przyrody, to naturalne piękno, o które dbamy każdego dnia, przy pomocy powłok Osmo. Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom, przedstawili niekonwencjonalne rozwiązania i kolejny raz udowodnili, że drewno jak żaden inny surowiec potrafi nadać niepowtarzalnego klimatu i charakteru – podsumowuje Michał Borowicz, dyrektor handlowy Nobless Polska.

~kafal