Związek Polskie Okna i Drzwi wznawia cykl szkoleń stacjonarnych

Związek Polskie Okna i Drzwi wznawia cykl szkoleń stacjonarnych

Związek Polskie Okna i Drzwi wraca po dłuższej przerwie, spowodowanej epidemią Covid-19 z kolejną edycją szkoleń stacjonarnych. Szkolenia w zależności od charakteru i programu będą organizowane w systemach 1-dno lub 2-dniowych . Kalendarz wraz z programami szkoleń udostępniony zostanie na stronie Związku Polskich Okien i Drzwi.

Branża stolarki budowlanej potrzebuje wykwalifikowanych fachowców, dlatego z inicjatywy Związku Polskie Okna i Drzwi od dwóch lat organizowane są szkolenia podnoszące wiedzę i umiejętności przyszłych nauczycieli zawodu „ montera stolarki”, oraz uczniów wykonujących ten zawód. „W czasie kwarantanny zbudowaliśmy ofertę szkoleń online, które realizowane były przy współpracy z partnerami programu Dobry Montaż. Zbudowaliśmy aktywną grupę uczestników, którzy w czasie spotkań online mogli skorzystać z wiedzy ekspertów. Grupa „Porozmawiajmy o Dobrym Montażu” funkcjonuje w dalszym ciągu w mediach społecznościowych. Dzięki temu jeszcze lepiej możemy poznawać potrzeby przyszłych monterów, ale również kadry nauczycielskiej zaangażowanej w podnoszenie swoich kwalifikacji, by podnosić poziom i atrakcyjność naszych szkoleń.  – mówi Augustyn Zioło, doradca ds. technicznych i szkoleniowych w Związku POiD.

Cykl szkoleń, który Związek POiD planuje wdrożyć w drugim półroczu br. będzie obejmował następujące kategorie:

  1. Nauczyciele zawodu „monter stolarki budowlanej” – kontynuacja cyklu szkoleniowego wg podstawy programowej oraz rozpoczęcie nowego na rok 2020/21
  2. Producenci i dystrybutorzy stolarki – szkolenia techniczne
  3. Montażyści  stolarki budowlanej – szkolenia i warsztaty certyfikacyjne

Nie jest możliwe wyedukowanie przyszłych monterów stolarki budowalnej, bez odpowiedniego wyposażenia pedagogów w niezbędne narzędzia i wiedzę. Dlatego Związek POiD stwarza możliwości do podnoszenia kwalifikacji pedagogom chcącym rozwijać swoją wiedzę w tym zakresie. Oprócz wiedzy teoretycznej przygotowane będą również warsztaty praktyczne.  Cykl kursów, jest  odpowiedzią  na zapotrzebowanie na rynku pracy branży budowlanej w wysoko wykwalifikowanych fachowców zajmujących się montażem stolarki budowlanej.

W takcie szkoleń zostaną zastosowane niezbędne środki ochrony osobistej oraz zasady przemieszczania.

 Kontakt w sprawie szkoleń: biuro@poid.eu