MONTERIADA już od 31 stycznia na targach BUDMA

MONTERIADA już od 31 stycznia na targach BUDMA

31 stycznia na targach BUDMA w Poznaniu startuje MONTERIADA. Na stoisku 108 w hali 5 ruszą wyjątkowe pokazy montażu na żywo nowoczesnych produktów, które pozwalają zadbać o ciepły dom. Organizator wydarzenia – Związek POiD – wraz z Partnerami przygotował również wiele innych atrakcji. Tak wygląda program MONTERIADY 2023!

Trudno wyobrazić sobie ciepły dom bez ciepłych, dobrze zamontowanych okien, drzwi zewnętrznych i bramy garażowej. Jakie są najnowsze produkty w tej kategorii i jak, krok po kroku, powinny być zamontowane, przekonamy się odwiedzając stoisko MONTERIADY na targach BUDMA. Widowiskowe pokazy montażu wystartują tam 31 stycznia i potrwają przez 3 targowe dni. W piątek 3 lutego na stoisku dostępna będzie natomiast wystawa zamontowanych wyrobów.

Jakie rozwiązania zobaczymy na MONTERIADZIE 2023?

W strefie montaży swoje rozwiązania zaprezentują Partnerzy MONTERIADY – wiodące marki z branży stolarki budowlanej. Aluplast pokaże montaż systemu drzwi unoszono-przesuwnych HST 85 mm przy użyciu mini żurawia BG Lift M060 Glasslift. Firma Hörmann segmentową bramę garażową LPU 42, Stalprodukt-Zamość – drzwi zewnętrzne 85 Premium Plus i drzwi zewnętrzne 72 Premium, zaś firma WIŚNIOWSKI – okno aluminiowe FUTURO MB-79 i okno PVC PRIMO 82. Rozwiązania te montowane będą z użyciem wkrętów, kotew i zamocowań ramowych Klimas Wkręt-met, belek montażowych Nyxon, systemu montażu Tytan WINS od Selena i systemu montażu Soudal Window System od Soudal. Do zabezpieczenia stolarki przy montażu posłuży folia w płynie Vi-Pro® Liquid Foil od Proventuss. Monterzy ubrani będą zaś w profesjonalne ubrania robocze Lahti Pro i skorzystają z narzędzi DEWALT.

Pokazom towarzyszyć będzie ekspresyjny komentarz Ireneusza Bieleninika, znanego z programów telewizyjnych i radiowych. Na stoisku MONTERIADY, przy pysznej kawie, codziennie będzie można też porozmawiać z ekspertami firm, zasięgnąć fachowej porady i dopytać o wszelkie szczegóły dotyczące produktów. Dla monterów zawodowo zajmujących się montażem wyrobów stolarki budowlanej przygotowano zaś specjalną strefę, gdzie można zapisać się na szkolenia i odebrać gadżety od Partnerów.

Do udziału w MONTERIADZIE, na terenie targów BUDMA, zachęcać będą hostessy wraz z Edmontem – bohaterem marki „DOBRY MONTAŻ”. Tuż obok stoiska wydarzenia znajdzie się stała ekspozycja wyrobów Partnerów wydarzenia oraz członków Związku POiD, gdzie będzie można obejrzeć nowości produktowe.

Co czeka branżę w 2023 roku?

MONTERIADA to również doskonała przestrzeń do rozmów o przyszłości branży.  Dlategowłaśnie w środę 1 lutego, o godz. 16.30 na stoisku wydarzenia odbędzie się spotkanie dla przedstawicieli firm członkowskich POiD, reprezentantów instytucji branżowych, dziennikarzy, producentów, dostawców, ekspertów i architektów. Posłuży ono dyskusji na temat kondycji polskiej stolarki otworowej i omówieniu prognoz jej rozwoju na najbliższe lata.

Na zaproszenie Związku POiD, w MONTERIADZIE wezmą także udział przedstawiciele ukraińskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Rynku Okien i Fasad. Wizyta gości z Ukrainy będzie znakomitą okazją do zacieśnienia współpracy pomiędzy obiema organizacjami.

Do udziału w MONTERIADZIE 2023 zaprasza Irek Bieleninik:

Harmonogram wydarzenia: