Konkurs SkillsPoland szansą dla młodych talentów!

Konkurs SkillsPoland szansą dla młodych talentów!

Pasjonujesz się meblarstwem lub stolarstwem? Oto wyjątkowa okazja, aby zaprezentować swój talent i sprawdzić swoje umiejętności w konkursie SkillsPoland. Organizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, ten prestiżowy konkurs skierowany jest do osób w wieku od 18 do 23 lat, które chcą wykazać się w tych rzemiosłach.

Konkursy regionalne z Meblarstwa i Stolarstwa odbywają się w ramach cyklu zawodów SkillsPoland, które mają na celu promowanie umiejętności zawodowych wśród młodzieży. Uczestnicy mogą być uczniami, studentami, osobami pracującymi zawodowo lub uczącymi się. Ważne jest, aby do dnia 1 marca 2024 roku ukończyli 18 rok życia i nie przekroczyli 23 roku życia.

Gdansk 07.09.2023 EuroSkills Gdansk 2023 Cabinetmaking / Meblarstwo Photo: Krzysztof Kuczyk/WorldSkills Europe

Aby wziąć udział w konkursie, należy najpóźniej do 24 maja złożyć formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://formularzkonkurs.webankieta.pl/ankieta/1127339/konkurs-regionalny-skillspoland-2024.html.

Konkurs składa się z dwóch etapów eliminacji: konkursu regionalnego oraz SkillsPoland. Zwycięzcy poszczególnych konkursów kwalifikują się do finału krajowego SkillsPoland, gdzie będą rywalizować o tytuł najlepszego meblarza i stolarza w Polsce.

Ale to jeszcze nie wszystko! Oprócz tytułu czekają także staże w międzynarodowych firmach oraz szansa na zatrudnienie u największych pracodawców. Inicjatywa WorldSkills Poland wspiera młodych ludzi w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych, budując i promując wizerunek szkolnictwa zawodowego w kraju.

Gdansk 08.09.2023 EuroSkills Gdansk 2023 Joinery / Stolarstwo final Photo: Jacek Sadowski/WorldSkills Europe

Polska przystąpiła do konkursu WorldSkills w 2017 roku, a od 2020 roku Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji pełni rolę instytucji koordynującej z ramienia Ministerstwa Edukacji Narodowej poprzez biuro WorldSkills Poland.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie WorldSkills Poland: https://worldskillspoland.org.pl/ oraz na stronie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji: https://www.frse.org.pl/.

Projekt jest realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS). To doskonała okazja, aby odkryć swoje talenty i zyskać cenne doświadczenie w zawodzie!

~Karolina Falgowska