Nowości i urządzenia w akcji na LAS-EXPO!

<strong>Nowości i urządzenia w akcji na LAS-EXPO!</strong>

Od potężnych maszyn do przewozu drewna przez traki, rębaki i rozdrabniacze po pilarki do prac w ogrodzie, a nawet sadzonki – XXII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO zapowiadają się niezwykle okazale. Atrakcją będą prezentacje maszyn w akcji oraz widowiskowa obróbka drewna.

W dniach 17 -19 marca na Targach Kielce na zwiedzających czekać będzie kilkadziesiąt stoisk przygotowanych przez cenione w branży firmy. Wystawcy zaproponują najnowocześniejsze maszyny i technologie usprawniające codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstw leśnych – narzędzia, urządzenia do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna, piły, pilarki taśmowe i tarczowe, rębaki, traki i rozdrabniacze. Nie zabraknie czołowych graczy branżowych, m.in. Krpan, MHS, Wood-Mizer, Inter-Bis, STIHL czy Wirex.

Krpan zaprezentuje na targach m.in. nową przyczepę leśną GP 10 DF z żurawiem 8,6 K, piło-łuparkę CS 4218 w wersji mechanicznej raz z wciągarką oraz model 7,5 EH. Na terenie zewnętrznym wystawcy pokażą możliwości maszyn w pracy „na żywo”.

Przyczepa GP 10 DF o nośności 10 ton będzie nowością firmy KRPAN prezentowaną podczas Las-Expo na Targach Kielce. Fot. Targi Kielce

Stihl pokaże urządzenia spalinowe. Wśród nich nowością będzie seria małych pilarek łańcuchowych – modele MS 162, MS 172, MS 182 i MS 212, które doskonale sprawdzą się w przygotowywaniu drewna opałowego, pracach wokół domu czy ścince mniejszych drzew. Targowi goście będą mieli okazję zapoznać się z działaniem pilarek w akcji. Swoją ofertę i prezentację na żywo przedstawią także Makita i Husqvarna.

Nie zabraknie środków ochrony lasu, systemów ochrony przeciwpożarowej oraz artykułów i technologii niezbędnych przy nowych nasadzeniach oraz propozycji dla gospodarki łowieckiej. Ofertę targów dopełnią innowacyjne systemy informatyczne. Wśród wystawców będą też firmy oferujące sadzonki kwiatów, krzewów i drzew, także do ogrodów.

Na wydarzeniu będzie można zobaczyć pracę maszyn na żywo. Fot. Targi Kielce

Podczas wydarzenia nie zabraknie również specjalistów z Lasów Państwowych.  – Będziemy promować wielofunkcyjną i zrównoważoną gospodarkę leśną oraz korzyści z niej płynące dla społeczeństwa, gospodarki i przyrody – przekazuje Edyta Nowicka z regionalnej dyrekcji LP w Radomiu. Tematem przewodnim będzie 20-lecie prowadzenia przez Lasy Państwowe zorganizowanej, planowej edukacji leśnej społeczeństwa – dodaje.

Udział instytucji w wydarzeniu jak co roku będzie wymowny i tradycyjny – podczas oficjalnego otwarcia targi Las – Expo rozpoczyna występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich.

Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie: https://www.targikielce.pl/las-expo.

~kafal