Rower trzeba zbudować, ale zaprezentować… online

Rower trzeba zbudować, ale zaprezentować… online

Transmisja z prezentacjami rowerów oraz ogłoszenie wyników odbędą się 11 czerwca 2021 r.

Z nadzieją, że studentom oraz uczniom szkół średnich, osobom zawodowo związanym z drewnem, ale także wszystkim sympatykom Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu nie zabraknie inwencji, jeśli chodzi o twórczą działalność w okresie pandemii, Studenckie Koło Naukowe Technologów Drewna tego wydziału ogłosiło kolejną, już V edycję konkursu „Zbuduj rower z drewna”.

 Tak jak w poprzednich edycjach, przedmiotem konkursu jest własnoręcznie wykonany rower z drewna, który musi posiadać co najmniej ramę z drewna lub/oraz z materiałów drewnopochodnych, a pozostałe elementy oraz osprzęt roweru mogą być wykonane z materiałów niedrzewnych. Rower musi spełniać jedną z dwóch funkcji: funkcję transportową, czyli umożliwiać przemieszczanie się nim przy użyciu siły własnych mięśni, lub funkcję treningową, czyli rower może służyć do treningów jako tzw. rower stacjonarny.

Zgłoszenia przyjmowano do 30 kwietnia. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody finansowe.

W tym roku finał konkursu odbędzie się online. Transmisja z prezentacjami rowerów oraz ogłoszenie wyników odbędą się 11 czerwca 2021 r.

– Celem konkursu jest promocja drewna jako materiału konstrukcyjnego oraz propagowanie kultury technicznej i zdrowego stylu życia – przekonują organizatorzy, których reprezentują Maciej Klucewicz i Piotr Kaseja.

Liczba zgłoszeń do konkursu nie jest ograniczona, natomiast liczba osób zgłoszonych w jednym zespole ograniczona została do trzech. Przyjęto, że uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie dwa rowery.

Ponieważ nie będzie publicznej prezentacji konkursowych rowerów, uczestnik zobowiązany jest przesłać maila z prezentacją swojej pracy. Powinna ona zawierać maksymalnie 10-minutowy materiał video, prezentujący ogół, zbliżenia oraz pracę roweru, zdjęcia roweru, w tym kluczowych miejsc konstrukcji i mechanizmów oraz reprezentacyjne zdjęcie swojej pracy, które będzie brało udział w głosowaniu na Facebooku. Filmy będą też prezentowane na Facebooku podczas wydarzenia online. O wyniku konkursu i przyznaniu nagród pieniężnych decydować będzie komisja ekspercka oraz liczba głosów oddanych przez osoby na fanpage’u Koła Naukowego Technologów Drewna na Facebooku. Głosowanie internetowe odbędzie się od 1 do 11 czerwca 2021 r.  

~uf