A co Ty wyczarujesz z drewna?

A co Ty wyczarujesz z drewna?

Jeszcze do 6 września można przesyłać prace do konkursu „Wyczarowane z drewna”, który swój finał będzie miał tradycyjnie w czasie targów Drema w Poznaniu.

Już tylko niespełna 2 miesiące dzielą nas od poznania finalistów tegorocznego konkursu „Wyczarowane z Drewna”, który od blisko 25 lat organizowany jest przez Wydawnictwo Inwestor: wydawcę miesięczników „Gazeta Przemysłu Drzewnego” i „Meblarstwo – Komponenty i Technologie”.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, uczących się w klasach o profilu drzewnym natomiast zadaniem uczestników jest wykonanie oryginalnego przedmiotu z drewna lub materiałów drewnopochodnych, który dotąd nie był powszechnie wykonywany z tego surowca.

Wśród prac, które uczniowie nadesłali w minionych edycjach konkursu znalazło się wiele wspaniałych przedmiotów, które zostały zapamiętane przez odwiedzających pokonkursową wystawę organizowaną co roku w hali nr 5 na stoisku Wydawnictwa Inwestor w czasie targów Drema. To doskonała okazja, by zaprezentować swoje warsztatowe umiejętności wśród szerokiej rzeszy branżowych profesjonalistów.

Z drewna powstały już tak wyjątkowe przedmioty jak m.in. motor, armata, quad, rowery, bolid, szkielet człowieka, maszyna do szycia, tornister, budka telefoniczna i wiele, wiele innych.

Wszystkie te prace pokazują kreatywność młodych twórców i jednocześnie pozwalają im wykazać się nabytymi w szkole umiejętnościami z zakresu doboru surowców i technologii produkcji.

Jak co roku uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni. Nagrody otrzymają trzy szkoły – laureatów konkursu oraz dwie szkoły, których uczestnicy otrzymają wyróżnienie.

Sponsorem głównym nagród dla uczniów oraz dla szkół będzie firma Hikoki. Wzorem lat poprzednich i w tym roku planujemy wyróżnić i nagrodzić nauczycieli, którzy przygotowują i pomagają uczniom w realizacji prac konkursowych.

Przez cały okres trwania targów Drema, na stoisku Wydawnictwa Inwestor pokazywane będą prace nadesłane przez uczniów, a w ostatni dzień wydarzenia odbędzie się uroczysta ceremonia wręczenia nagród i spotkanie finalistów z organizatorem konkursu oraz sponsorami.

***

Termin nadsyłania prac upływa 6 września. Przedmioty należy nadsyłać na adres organizatora:

Wydawnictwo Inwestor, 83-110 Tczew, ul. 30 Stycznia 42.

Powinny być one opatrzone informacją zawierającą: dane autora i jego szkoły; nazwisko opiekuna, pod którego okiem praca powstawała oraz opis zastosowanej technologii.

Więcej informacji o konkursie znajduje się tutaj: www.wyczarowanezdrewna.pl

~ tekst i fot.: Katarzyna Orlikowska