Nagrodzona kolekcja Zero Waste

Nagrodzona kolekcja Zero Waste

Liczne i widoczne sęki, naturalne różnice kolorystyczne, pęknięcia i bogaty rysunek słojów cechuje nagrodzoną w konkursie Dobry Wzór podłogę firmy Jawor-Parkiet.

Kolekcja dwuwarstwowych podłóg drewnianych Zero Waste firmy Jawor-Parkiet znalazła się wśród laureatów 29. edycji konkursu Dobry Wzór 2022.

Zero Waste powstała z myślą o świadomych klientach. Eksponuje niedoskonałości drewna i przekuwa naturalne cechy surowca w jego zalety. Przypomina, że piękno kryje się w naturze. Dlatego na powierzchni tych podłóg dużo się dzieje. Każdy element jest inny i niepowtarzalny. Znajdują się tu liczne sęki, czasem nawet bardzo widoczne, naturalne różnice kolorystyczne, pęknięcia i bogaty rysunek słojów.

Barwy kolekcji inspirowane są kolorami natury i żywiołów: delikatne beże, naturalne i głębokie brązy, a także stonowaną biel. Nazwy dekorów układają się w nazwę kolekcji: Zenith, Earth, Rain, Organic, Water, Air, Stream, Timber, Energy. Dziesiątym, dodatkowym dekorem jest jasnobrązowy, subtelny jak obłok Cloud. Urok podłogi eksponuje dodatkowe procesy uszlachetniające, takie jak olejowoskowanie, szczotkowanie i fazowanie czterostronne.

Kolekcja dostępna jest w formacie FertigDeski i FertigParkietu.

Deski podłogowe FertigDeska cechują się konstrukcją dwuwarstwową, gdzie można wyróżnić warstwę górną wykonaną z drewna o grubości około 3,6 lub ok. 6 mm oraz warstwę dolną – stabilizująca, dzięki której montaż deski przebiega szybko i sprawnie. Ma ona również inną rolę, a mianowicie podnosi odporność i przeciwdziała odkształceniom.

Dzięki nowym technologiom deska Fertig jest łatwa w montażu. Ma ona również zwiększoną wytrzymałość na uszkodzenia oraz odkształcenia.

FertigDeska występuje w wykończeniu lakierem, olejowoskiem lub Fusion Hybrid. Ta ostatnia to rewolucyjna powłoka będąca unikalnym połączeniem cech olejowosku i lakieru. Wykorzystuje ona to, co najlepsze z obu tych formuł, by zapewnić jeszcze lepsze zabezpieczenie podłogi drewnianej na etapie produkcji. Najnowsza technologia pozwala aplikować 6-krotnie większą ilość powłoki względem standardowego wykończenia olejowoskiem. Przeprowadzone przez producenta badania wykazały, że Fusion Hybrid jest aż 14 razy bardziej odporna na ścieranie niż standardowa powłoka olejowoskowana. W związku z tym cechuje ją zwiększona wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Co ważne, właściwości powłoki olejowoskowanej, które posiada Fusion Hybrid, dają możliwość miejscowej renowacji i zabezpieczenia powierzchniowych, drobnych uszkodzeń.

Podłogi Zero Waste oferowane są także w formie parkietu, gdzie zastosowano w standardzie prawe i lewe pióro, co umożliwia montaż podłogi m.in. w jodłę klasyczną czy kwadraty. Powierzchnia podłogi zabezpieczona jest ekologicznym olejowoskiem. Warstwa wierzchnia, o grubości 3 mm, pozwala na jej renowację, dzięki czemu będzie można się nią cieszyć przez długie lata. Warstwę spodnią, przeciwprężną, stanowią lamele iglaste. Podłoga jest dedykowana do montażu na ogrzewaniu podłogowym.

***

Dobry Wzór to najstarszy polski konkurs wzorniczy promujący najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku. Znak Dobry Wzór przyznawany jest przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego już od prawie 30 lat za innowacyjność, estetykę, funkcjonalność i jakość wdrażanych rozwiązań.

~ kor