Optymalna ścieżka technologiczna dla każdego

Optymalna ścieżka technologiczna dla każdego

Dział Salvamac Selection jest oparty na różnorodnych produktach powstałych na bazie tej samej kultury i filozofii, które wyróżniają dotychczasową ofertę Salvamac Group.

Firma Salvamac do niedawna znana była przede wszystkim z innowacyjnych rozwiązań technologicznych w zakresie cięcia i optymalizacji oraz odpylania, filtracji i lakierowania drewna. W tym roku, wraz z nowym projektem Salvamac Group, firma rozszerzyła swoją działalność o Salvamac Selection.

Trzecia gałąź działalności Salvamac Group opiera się na różnorodnych produktach powstałych na bazie tej samej kultury i filozofii, które wyróżniają dotychczasową ofertę. Projekt zakłada wprowadzanie co miesiąc nowych produktów dla przemysłu obróbki drewna litego, wysokiej jakości maszyn, w cenie, która pozwoli większej liczbie firm wybrać optymalną ścieżkę technologiczną. Jak zapewniają pomysłodawcy Salvamac Selection, jest to prawdziwa nowość, którą można określić jako rewolucję na rynku maszyn.

– W odróżnieniu od innych, zawsze wierzyliśmy w istotę jedności i wspólnoty. Myślimy, że właśnie dziś nadarza się okazja do wprowadzenia znaczącej zmiany, której pozytywne efekty będą dostrzegalne nawet natychmiast – mówią założyciele Salvamac Group. – Nasza sieć i jej siła pozwalały nam do tej pory i pozwolą w przyszłości na wprowadzanie co miesiąc nowych produktów przeznaczonych dla firm przemysłu obróbki litego drewna. Nasza strategia jest jasna: zoptymalizować proces i wykorzystać każdą możliwą przewagę w celu produkcji maszyn o najwyższej jakości i przystępnych dla klienta cenach. Salvamac oferuje maszyny, które są proste w obsłudze i za pomocą których łatwiej obniżyć koszty i zwiększyć zyski. Naszym celem jest uzupełnienie oferty o sieć, która da brakującą wartość dodaną naszym klientom i całemu przemysłowi drzewnemu – zapewniają.

W myśl tej idei Salvamac Group rozszerzył swoją ofertę o kolejne produkty.

– Wraz z nowym projektem Salvamac Group powiększyliśmy znacząco naszą gamę produktów, wprowadziliśmy innowacje w już istniejących oraz rozbudowaliśmy naszą infrastrukturę, coraz więcej inwestując w przyszłość – mówi Christian Salvador, współzałożyciel Salvamac Group.

Jedną z nowości jest wprowadzony niedawno na rynek profesjonalny wielofunkcyjny stół przenośny Friend_300 o regulowanej wysokości. Stabilność, bezpieczeństwo, dostępność i wygoda to tylko wybrane cechy, które czynią z Friend_300 nieodzowne wsparcie i pomoc. Pracując z maksymalną prostotą, operator ma do dyspozycji profesjonalny stół, który codziennie pomaga w pracy. Pozwala zredukować wysiłek operatora, służąc jako podpora podczas składowania, ładowania, rozładowywania i przenoszenia materiału, a także będąc stacją roboczą.


Stabilność, bezpieczeństwo, dostępność i wygoda to tylko wybrane cechy stołu Friend_300. Fot. Salvamac

Nowością są również solidne prasy brykietujące serii Leader 50-60-70, które połączyć można z dedykowanymi filtrami, również produkowanymi przez Salvamac, tworząc w ten sposób kompletną linię przetwarzania odpadów.


Nowością działu Salvamac Selection są solidne prasy brykietujące serii Leader 50-60-70, które połączyć można z dedykowanymi filtrami. Fot. Salvamac

Salvamac Selection opracował również nowe piły radialne serii FlixCut oraz zespoły posuwu Run, które zostaną zaprezentowane na początku przyszłego roku.

Ewolucja cięcia i optymalizacji

Oprócz nowego działu Salvamac Selection, firma nie ustaje w udoskonalaniu swoich dotychczasowych, najbardziej popularnych projektów. Mowa o dziale Cross-cutting, który oferuje półautomatyczne i ręczne pilarki. Maszyny zaprojektowane w myśl idei „solid, simple, safe”, zostały stworzone do pracy zarówno w małych zakładach stolarskich, jak i dużych fabrykach przemysłowych, zapewniając szybszą, bezpieczniejszą i bardziej wydajną produkcję.

Pilarki Classsic oferowane są w trzech modelach: Classic 40, Classic 50 i Classic 60, i wyposażone są w piły o średnicy od 400 do 600 mm. Zostały zaprojektowane i stworzone do pracy w trudnych warunkach, do cięcia zarówno twardego drewna, jak i materiałów drewnopochodnych.

Ze wszystkimi maszynami z serii Classic dostępne jest rozwiązanie SalvaStop_100, nowe urządzenie szczególnie przydatne do automatyzacji faz cięcia, ale także do wszystkich innych operacji, które mogą być wykonywane na pilarkach Salvamac. W tym roku SalvaStop_100 nie tylko umocnił swoją pozycję na rynku, ale rozwiązanie to przeszło znaczącą ewolucję technologiczną. System ten elektronicznie steruje zatrzymaniem i ustawieniem belek lub profili do cięcia, bez względu na materiał, z którego są wykonane, zapewniając wysoką prędkość i doskonałą precyzję dzięki specjalnym rozwiązaniom mechanicznym oraz elektronicznemu silnikowi bezszczotkowemu najnowszej generacji. Udoskonalenia wprowadzone przez Salvamac pozwalają zarówno na cięcie z wykorzystaniem systemu SalvaStop coraz dłuższych desek, których długość może przekraczać nawet 7 m, jak i na komunikację z zewnętrznymi systemami informatycznymi, importując bezpośrednio z firmowego oprogramowania dane i listy. Jest to przykład tego, jak koncepcje „Industrie 4.0” mogą zostać zaimplementowane na maszynach „stand alone”, oferujących wysoką, w stosunku do poczynionych inwestycji, wydajność.

~gac