Precyzyjne, punktowe mocowanie

Precyzyjne, punktowe mocowanie

W ofercie marki Högert Technik pojawiły się nowe ściski dźwigniowe, dedykowane w szczególności branży stolarskiej, jak również niezbędne w pracach ślusarskich oraz modelarskich.

Ściski dźwigniowe doskonale pasują do mocowania szyn prowadzących, takich marek jak Festool, Makita, Metabo, Milwaukee, Hikoki, Wolfcraft czy profili w stołach roboczych. Odkuwany matrycowo profil ramienia ścisku dostosowany jest do najbardziej rozpowszechnionego rozmiaru profilu T szyny w branży stolarskiej, czyli rowków w rozmiarze 12 x 8 mm. Wysoka siła docisku – aż do 2050 N, pozwala wyeliminować drgania podczas pracy, natomiast zatrzask blokujący gwarantuje stabilne mocowanie do szyny lub innego materiału oraz zapewnia komfort pracy. Ruchome szczęki ścisków oraz odporny na zużycie stopniowy mechanizm zatrzaskowy zapewniają idealne dopasowanie do obrabianego materiału. Profilowane ramię ścisku wykonane zostało ze stali hartowanej, a przycisk zwalniający – z wytrzymałego materiału ABS. Rękojeść to stop cynkowy, dodatkowo malowany proszkowo. Ponadto ściski charakteryzują się możliwością szybkiej regulacji docisku, co usprawnia pracę, tak samo jak możliwość precyzyjnej obsługi jedną ręką.

Działanie ścisków dźwigniowych zaprezentowane zostało w krótkim materiale na kanale YouTube marki Högert Technik.

Ściski dźwigniowe powiększyły ofertę marki w kwietniu br. Można je znaleźć w sklepie internetowym marki oraz u dystrybutorów w całym kraju.  

~kafal