Wkręty ciesielskie Klimas Wkręt-met wśród najlepszych produktów TOP Builder

Wkręty ciesielskie Klimas Wkręt-met wśród najlepszych produktów TOP Builder

Klimas Wkręt-met otrzymał kolejną nagrodę za nową wersję wkrętów ciesielskich ze specjalną końcówką frezującą. Tym razem unikalność tego rozwiązania dostrzegła kapituła TOP Builder, która co roku nagradza najwyższej jakości produkty, nowości oraz innowacje, w tym sprawdzone rozwiązania materiałowe, technologiczne i konstrukcyjne.

Nagroda TOP Builder należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawanych na polskim rynku budowlanym. Proces oceny jest oparty na szczegółowej weryfikacji rozwiązań budowlanych, prowadzonej przez Radę Naukową oraz Kapitułę, w skład której wchodzą uznani eksperci świata nauki, architektury i budownictwa. Przyznawane nagrody wskazują obszary, które w ostatnim roku zanotowały największy rozwój, a także stanowią zapowiedź tego, co czeka rynek w nadchodzących miesiącach.
W tym roku, po pozytywnej weryfikacji, rekomendacje TOP Builder otrzymał Klimas Wkręt-met za innowacyjne rozwiązanie wkrętów ciesielskich ze specjalną końcówką frezującą.

W kierunku zrównoważonego budownictwa

Oferta produktowa firmy Klimas Wkret-met niezmiennie łączy możliwości, jakie dają technologie, z potrzebami i oczekiwaniami klientów. Udoskonalenie znanego i zaufanego produktu nową końcówką frezującą w przypadku wkrętów ciesielskich to efekt  rozwoju innowacyjnych technologii konstrukcji drewnianych, w tym rozwiązań CLT.

Branża budowlana dociera do momentu radykalnej zmiany. Dawniej akceptowalne technologie budowlane są dziś zastępowane przez te, które w myśl trendów ekologicznych redukują negatywne oddziaływanie na środowisko. Od lat obserwujemy wzrost znaczenia budownictwa drewnianego na światowych rynkach. Drewno jest jednym z najważniejszych odnawialnych materiałów budowlanych, jest sposobem na minimalizację degradacji środowiska. Nowe technologie w zakresie konstrukcji drewnianych idą w parze z rozwojem technik zamocowań, które mają ogromny wpływ na usprawnienie pracy wykonawców. Wychodzimy naprzeciw tym wymaganiom i proponujemy między innymi  wersję wkrętów ciesielskich z modyfikacjami, podnoszącymi ergonomię pracy – mówi Artur Michalak, Product Manager KLIMAS Wkręt-met.

Nie tylko dla profesjonalistów

Zalety nowego rozwiązania doceniają zarówno profesjonalni wykonawcy konstrukcji drewnianych, jak również amatorzy majsterkowania. Wkręty posiadają na szpicu podwójny gwint, który pozwala na łatwą aplikację końcówki w powierzchni drewnianej bez wstępnego nawiercania, nawet w przypadku wkrętów o większej średnicy.  Uzupełniające tę funkcjonalność karby tnące, odpowiedzialne za przecinanie włókien, redukują opór, a tym samym przyspieszają proces wkręcania.

W badaniach prowadzonych przed wdrożeniem produktu potwierdzono, że nowy kształt końcówki frezującej redukuje czas wkręcania nawet o 40% przy tym samym obciążeniu. Mniejsza o 20% siła użyta do dociskania wkrętów, a także szybszy czas pracy wpływa na ograniczenie zużycia baterii w przypadku zastosowania wkrętarek akumulatorowych. Suma korzyści to ostatecznie skuteczność i skrócenie czasu pracy wykonawców – dodaje Artur Michalak.

Na to, w jaki sposób wkręt „przecina” włókna drewna, ma również wpływ specjalna powłoka woskowa, zmniejszająca wartość momentu wkręcania.

Polska marka – polska produkcja

Klimas Wkręt-met opiera swoją działalność na własnych, polskich zakładach produkcyjnych. Oznacza to pełną kontrolę każdego etapu wytwarzania produktu – od projektowania i testowania aż po produkcję. Dzięki temu producent może zagwarantować swoim odbiorcom niezmienną, potwierdzoną aprobatami technicznymi jakość. Firma nieustannie się rozwija, zwłaszcza, że posiada wiedzę, narzędzia i rozwiązania, które pomagają odpowiedzieć na potrzeby rynku z odpowiednim wyprzedzeniem. Szybkie zmiany wymagań konsumentów oznaczają potrzeby równie szybkiego dostosowywania oferty. Dlatego Klimas Wkręt-met mocno skupia się na dogłębnej analizie rynku, która stanowi podstawę kreacji nowych produktów.

Wprowadzenie unowocześnionej wersji wkrętów ciesielskich z autorskim rozwiązaniem w postaci specjalnej końcówki frezującej jest efektem współpracy naszych konstruktorów z wykonawcami i odpowiedzią na ich potrzeby. Stale prowadzone są prace projektowe oraz badawcze nad kolejnymi rozwiązaniami, które sukcesywnie będą wdrażane do oferty. Obecnie skupiamy się na rozwoju świadomości budownictwa CLT w Polsce. W naszym kraju temat budynków wielokondygnacyjnych z płyt drewnianych jest nadal nowy, ale tendencje wzrostowe oraz światowe kierunki pokazują, że to niebawem ulegnie zmianie – podsumowuje Artur Michalak.

Gala wręczenie nagród TOP Builder 2022 odbyła się 20 kwietnia w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

~kafal