Jedno urządzenie do montażu różnych płotów i podestów

Jedno urządzenie do montażu różnych płotów i podestów

Przestawiane szablony pozwalają zbijać lub zszywać w ruchu ciągłym najróżniejsze listwy.

Nowością firmy BizeA z Tomic było na targach Drema uniwersalne urządzenie DORADO 1000, do zbijania wielu modeli drewnianych płotów oraz podestów z desek, które po zmianie taśmy podającej umożliwia zbijanie płotków typu rollborder, łączonych drutem.
– Do tej pory dla firm realizujących programy ogrodowe wykonywaliśmy maszyny przeznaczone do zbijania konkretnych wyrobów z półwałków lub wałków czy listew, choćby płotków, rollborderów, podestów itp. – mówi Krzysztof Borysewicz, dyrektor ds. produktu BizeA. Okazuje się jednak, że i do tej branży zaczynają napływać zamówienia na różne produkty, ale w niewielkich ilościach, więc producenci muszą wykonywać np. płotki o różnych wysokościach i dlatego poszukują maszyn bardziej uniwersalnych.

DORADO 1000 jest uniwersalnym urządzeniem do montażu wielu modeli płotów i podestów.


Ta maszyna jest na tyle uniwersalna, że można na niej zbijać wysokie płoty – maksymalny wymiar desek, które można ułożyć przed zbijaniem, to 1000 mm, jak i niższe. Długość płotu może wynosić 2,5 m. Na targowej ekspozycji prezentowano maszynę z szablonem, pozwalającym wykonywać płotki o wysokości 80 cm i o długości 1,80 m.
Przestawiane szablony pozwalają zbijać lub zszywać w ruchu ciągłym najróżniejsze listwy, które ręcznie układa się na taśmie podającej, w wymiennych formach. Maszyna może wystrzeliwać zszywki – w podestach lub gwoździe – w płotach.
Zszywanie realizowane jest automatycznie, za pomocą czterech zszywaczy stacjonarnych BeA Autotec, typu K90, serii 240, przy użyciu zszywek Bizon „90” o długości od 16 do 30 mm oraz dwóch gwoździarek BeA 550 Jumbo, do gwoździ w zwojach po 1200 sztuk, o długości do 50 mm. Gwoździarki mają posuw poprzeczny i wystrzeliwują po jednym lub dwa gwoździe, z przesunięciem.

Zszywanie realizowane jest automatycznie, za pomocą czterech zszywaczy.

Połączone wyroby przesuwają się automatycznie poza obrys maszyny na stół odbiorczy o wymiarach 1800 x 110 x 870 mm. Zaletą tej maszyny jest system szybkiego montażu i demontażu narzędzi oraz prosta wymiana form do różnych wyrobów. Do podestów można wykorzystać zszywkę wbijaną po skosie, ale gdy założy się taśmę do półwałków i zacznie się wykonywać rollbordery albo płotki „wampirki”, to wtedy zszywacz będzie ustawiony równolegle, żeby wbijać zszywki prostopadle do drutu.
Szybki montaż narzędzi jest możliwy, bo odkręca się tylko dwa uchwyty, żeby dokonać zmiany, po rozłączeniu węża sprężonego powietrza oraz instalacji elektrycznej.
– To jest absolutnie nowa generacja maszyny – przekonuje Krzysztof Borysewicz. – Na wyposażenie składa się taśma bezkońcowa płaska, z otworami do mocowania listew lub form oraz taśma bezkońcowa z zabierakami, do montażu płotów typu rollborder w ruchu ciągłym. Możliwa jest regulacja prędkości przesuwu taśmy w zakresie od 2 do 10 m/min. Duże płoty sztachetowe zbijane są w cyklu „start-
-stop”. Do obsługi maszyny podczas montażu większych produktów może wystarczyć jedna osoba, ale do montażu płotów trawnikowych lub podestów w ruchu ciągłym, żeby osiągnąć zadowalającą wydajność, może być potrzebnych 4-5 pracowników.
Istnieje możliwość konfiguracji wyposażenia urządzenia do pracy według specyfikacji klienta.


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dane adresowe
BizeA Sp. z o.o.
ul. Europejska 4, Tomice
05-532 Baniocha k. Warszawy
22 244 17 00
info@bizea.com.pl
www.bizea.com.pl