10 lat współpracy Grup Szynaka i Bega

10 lat współpracy Grup Szynaka i Bega

Firma Szynaka Meble świętowała jubileusz 10-lecia współpracy z niemiecką Grupą Bega – największym sprzedawcą polskich mebli w Niemczech.

Firma Szynaka Meble jest obecnie głównym partnerem i dostawcą mebli do niemieckiej Grupy Bega, która dystrybuuje produkty z Grupy Szynaka w Europie Zachodniej (głównie Niemcy, Francja, Austria i Szwajcaria). Dekada współpracy była okazją do wzajemnych podziękowań, wspomnień i gratulacji. Zarówno Grupa Meblowa Szynaka jak i Grupa Bega są przedsiębiorstwami rodzinnymi, wzajemny ich rozwój oparty jest na wielkim szacunku i serdecznej przyjaźni rodziny Szynaków i Hilpertów. W 2021 r. firmy osiągnęły łączne, wzajemne obroty w wysokości ponad 350 mln zł złotych.

Podczas uroczystości Prezes Jan Szynaka, przywołał przełomowe momenty, ożywił wspólne wspomnienia i podziękował gościom i pracownikom za ich wkład i zaangażowanie w rozwój obydwu przedsiębiorstw. 10 lat współpracy z firmą Bega to dowód zaufania i potwierdzenie wysokiej jakości produktów i usług. Znając oczekiwania i potrzeby niemieckiego partnera, każdego dnia Grupa Meblowa Szynaka dokłada wszelkich starań, aby wykorzystując najnowsze technologie produkować najwyższej jakości meble, dedykowane zachodnim klientom.

W swoim przemówieniu Dieter Hilpert wyjaśnił, że od 50 lat utrzymuje kontakty biznesowe z polskimi firmami. Grupa BEGA, założona w 1999 roku, koncentruje swoje działania zakupowe w Polsce. Ponad 70% sprzedaży Grupy BEGA pochodzi z polskiej produkcji. Z wolumenem zakupów przekraczającym 300 milionów euro, Grupa BEGA jest największym sprzedawcą polskich mebli w Niemczech.

Podczas uroczystości Dieter Hilpert, założyciel i Przewodniczący Komitetu Doradczego Grupy Bega, odebrał z rąk Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego – Krzyż Zasługi RP za zasługi dla polskiego przemysłu meblarskiego, najwyższą nagrodę, jaką Prezydent RP może nadać obcokrajowcom.

Pracownicy Grupy Szynaka Meble i Grupy Bega zostali podczas uroczystości nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i statuetkami, w podziękowaniu za ich wkład i zaangażowanie w rozwój obydwu firm.

Spotkanie Jubileuszowe uświetniła uroczysta kolacja w sali bankietowej Pałacu Mortęgi oraz zabawa taneczna, która trwała do białego rana.

~ kor