Grupa WEINIG łączy siły z ESSETRE

Grupa WEINIG łączy siły z ESSETRE

Grupa WEINIG, lider w dziedzinie technologii obróbki drewna, zdecydowała się połączyć siły z firmą ESSETRE, wiodącym producentem maszyn CNC do obróbki drewna. To strategiczne partnerstwo ma na celu zwiększenie kompetencji w zakresie technologii drewna inżynieryjnego i rozwój innowacyjnych rozwiązań dla branży.

Michael Weinig AG (MWAG) i ESSETRE s.r.l. z dumą ogłaszają zawarcie strategicznej umowy o współpracy w dziedzinie maszyn stolarskich CNC. Dla MWAG to strategiczne partnerstwo jest ważnym dodatkiem do oferty dla sektora drewna inżynieryjnego i umożliwia MWAG jeszcze lepszą i bardziej kompleksową obsługę swoich klientów. ESSETRE wykorzystuje globalną sieć sprzedaży i serwisu MWAG, aby jeszcze bardziej penetrować odpowiednie rynki. Obaj partnerzy połączą swoją rozległą wiedzę na temat sektorów obróbki drewna, aby dalej rozwijać swoje portfolio i poszerzać pozycję lidera na poszczególnych rynkach.

WEINIG

Firma WEINIG została założona w 1905 roku przez Michaela Weiniga jako przedsiębiorstwo handlowo-produkcyjne. Od 1947 roku Weinig specjalizuje się w rozwoju i produkcji maszyn i urządzeń do obróbki drewna dla przemysłu przetwórstwa litego drewna i warsztatów.

Weinig osiągnął sprzedaż w wysokości 490 milionów euro w 2021 roku i działa na całym świecie. Firma zatrudnia 1.050 osób w swojej siedzibie głównej w Tauberbischofsheim i około 2.400 w Grupie Weinig na całym świecie. Gregor Baumbusch jest dyrektorem generalnym światowego lidera rynku obróbki drewna litego od 2018 roku.

ESSETRE

Essetre specjalizuje się w przemyśle meblarskim i drewnianym.

Założona w 1979 roku przez Giovanniego Sellę firma rodzinna ma siedzibę w Thiene, w prowincji Vicenza we Włoszech. Od tego czasu Essetre rozszerzył swój rynek na ponad 30 krajów i projektuje i produkuje ekskluzywne i markowe maszyny do obróbki drewna CNC 1200 +, tj. Obróbka 5-osiowa, konstrukcje drewniane, panele i blaty.

Essetre jest uznanym specjalistą od prostych centrów obróbczych do drewna, a przede wszystkim innowacyjnych rozwiązań charakteryzujących się najwyższą możliwą wydajnością i perfekcją.

~kafal