KPPD: Pożar w tartaku w Drawsku Pomorskim

KPPD: Pożar w tartaku w Drawsku Pomorskim

W piątek 29. maja doszło do pożaru na terenie tartaku w Drawsku Pomorskim. Zakład należy do Koszalińskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego SA.

Akcja gaszenia pożaru, w której w sumie wzięło 24 zastępy strażaków rozpoczęła się przed 5 rano. Pożar wybuchł w jednym z silosów instalacji odpylającej, w którym zmagazynowane były trociny i rozprzestrzenił się na sąsiedni silos. Na szczęście strażakom udało się go ugasić na tyle szybko, że większemu zniszczeniu uległy tylko dwa z trzech silosów, a ogień nie rozprzestrzenił się po zakładzie. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

Dogaszanie pożaru trwało do ok. godz 9 rano. Kolejne wezwanie do tartaku strażacy otrzymali następnego dnia ok. godz 7.30. Jak się okazało w jednym ze spalonych silosów wciąż tliły się trociny. Po trwającej 40 minut akcji udało się je ugasić.

Według wstępnych ustaleń w silosie początkowo doszło do wybuchu. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia.

Jak poinformował zarząd KPPD-Szczecinek, zniszczeniu uległa część instalacji transportującej trociny. Poniesione straty szacowane są na około 300-400 tys. zł. Zakład prowadzi działalność produkcyjną, z wyłączeniem części hali dalszego przerobu.

Fot. OSP Złocieniec, UM Drawsko
Autor: oprac. red
Źródło: KPPD