LAS-EXPO wraca z pełną mocą!

LAS-EXPO wraca z pełną mocą!

Zaplanowane na 18-20 marca 2022 roku targi LAS-EXPO w Targach Kielce to nie tylko miejsce, w którym można zakupić maszynę, czy dokonać innej transakcji biznesowej, ale także platforma do spotkań, zdobycia informacji i przygotowania strategii na najbliższe lata. Rola spotkań targowych jest szczególnie istotna w obecnych, trudnych dla branży leśnej czasach.

Obecnie branża leśna przeżywa trudny okres. Jednak przepychanki pomiędzy przedsiębiorcami, a dostawcami pewnego dnia skończą się, a wtedy rozpocznie się wyścig pomiędzy tymi, którzy wejdą na rynek w pełni przygotowani i tymi, którzy przespali czas przygotowań i przegrupowania sił. Do osiągnięcia tego lepszego rezultatu dobrym miejscem są organizowane po raz dwudziesty pierwszy Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. W każdej sytuacji, czy lepszej czy gorszej uczestnictwo w targach jest istotne. Nawet jeśli nie jest planowany zakup maszyn, to targi dają możliwość uczestniczenia w spotkaniach, konferencjach, czy po prostu rozmowy w swoim gronie.

Podczas Las-Expo zwiedzający mogą zapoznać się z ofertą liderów branży.

Swoje produkty przedstawią m.in.: Makita, Stihl, czy Husqvarna. Wsparcie merytoryczne i organizacyjne zapewniają Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych i Polski Związek Pracodawców Leśnych.

– Jak zawsze w targach LAS-EXPO uczestniczą najważniejsze firmy branży, między innymi te, specjalizujące się w wycince i obróbce drewna – zapewnia Agnieszka Dąbrowska, menager projektu. – Zaprezentują szeroką gamę narzędzi i maszyn, pracujących przy jego pozyskiwaniu, transporcie i obróbce. Będą też maszyny szkółkarskie, nowoczesne traki, piły, rębaki i rozdrabniacze, a także samochody do przeładunku drewna.- dodaje Agnieszka Dąbrowska.

Ekspozycje znanych marek można co roku zwiedzać nie tylko w halach, ale także na terenie zewnętrznym, gdzie na żywo  prezentowana jest praca i możliwości maszyn. Również przed halami odbywają się spektakularne i wzbudzające zaciekawienie zwiedzających pokazy umiejętności drwali, którzy z fragmentu drewna potrafią wyczarować prawdziwe, artystyczne cuda.

Targi otwierają się także na nowe technologie. Do udziału w wydarzeniu zapraszane są także firmy informatyczne i geodezyjne zajmujące się nowoczesnymi sposobami pomiaru czy znakowaniu wycinek.

Zakres branżowy wystawy obejmuje również gospodarkę łowiecką, a atrakcją i tradycją targów LAS EXPO są występy Zespołu Sygnalistów Myśliwskich, działającego przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. To stały punkt programu, który towarzyszy targom od lat.

XXI Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO potrwają od 18 do 20 marca 2022 roku.

~kafal