Oryginalny pomysł warto wyczarować z drewna

Oryginalny pomysł warto wyczarować z drewna

Konkurs „Wyczarowane z drewna” znowu będzie atrakcją targów DREMA, więc uczniowie powinni wykorzystać czas do 7 września na stworzenie oryginalnego przedmiotu z drewna.

Nie doznają zawodu wyczekujący z niecierpliwością wydarzeń organizowanych przez nasze Wydawnictwo podczas targów DREMA w Poznaniu, w dniach 14-17.09.2021 r. Zarówno kolejna edycja Mistrzostw Polski we Wbijaniu Gwoździ, jak i konkurs „Wyczarowane z drewna” odbędą się zgodnie z targowym harmonogramem.

Do finału konkursu „Wyczarowane z drewna” pozostało jeszcze wystarczająco wiele czasu, aby stworzyć oryginalny przedmiot z drewna i przesłać go do Wydawnictwa Inwestor. Termin składania prac mija 7 września.

Tak jak dotychczas, konkurs jest skierowany do uczniów szkół technicznych, kształcących w specjalnościach związanych z przemysłem drzewnym i meblarskim. Zadaniem uczestników jest przetworzenie oryginalnego pomysłu na przedmiot wyczarowany z drewna, który dotąd nie był powszechnie wykonany z tego surowca. Ocenie jury podlega również przeprowadzenie całego procesu produkcyjnego – od koncepcji, poprzez dobranie odpowiednich technologii, materiałów i zastosowanie ich podczas realizacji pomysłu, aż do pisemnej prezentacji produktu.

Imponujące nagrody

Konkurs jest doskonałą okazją do wykazania się nie tylko kreatywnością, samodzielnością oraz wiedzą praktyczną, ale także stwarza możliwość zdobycia cennych nagród zarówno przez uczniów – wykonawców, jak i szkoły autorów najciekawszych, zwycięskich prac. Już dziś wiadomo, że wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni.

Pragniemy, aby i w tym roku pula nagród była na podobnym poziomie jak w latach poprzednich. W roku ubiegłym wyniosła ona rekordowe ponad 50 000 zł. Nagrodzone zostaną trzy szkoły – laureata konkursu oraz dwie szkoły, których uczestnicy otrzymają wyróżnienie. Sponsorem głównym nagród dla uczniów oraz dla szkół będzie firma Hikoki.

Wzorem lat poprzednich i w tym roku planujemy wyróżnić i nagrodzić nauczycieli, którzy przygotowują i pomagają uczniom w realizacji prac konkursowych. Przez cały okres trwania targów Drema, na stoisku Wydawnictwa Inwestor pokazywane będą prace nadesłane przez uczniów, a w ostatni dzień wydarzenia odbędzie się uroczysta ceremonia wręczenia nagród i spotkanie finalistów z organizatorem konkursu oraz sponsorami.  

Termin nadsyłania prac upływa 7 września, a wyłonienie zwycięzcy oraz prac wyróżnionych odbędzie się 9 września podczas posiedzenia jury.

Przedmioty należy przesłać na adres organizatora:

Wydawnictwo INWESTOR

ul. 30 Stycznia 42

83-110 Tczew

Prace powinny zawierać: dane autora i jego szkoły, nazwisko opiekuna, pod  nadzorem którego praca powstawała oraz opis zastosowanej technologii.

~kafal