Ponad 70 tys. drzew od CAL 

Ponad 70 tys. drzew od CAL 

W Nadleśnictwie Suwałki – CAL wraz z Zarządem i przyjaciółmi firmy posadzi kolejne 10 tys. drzew. Patronat nad wydarzeniem objęli: Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i Andrzej Nowak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. 

W poniedziałek (16 października) o godz. 9:00 rozpocznie się już szósta edycja akcji sadzenia lasu, którą od lat organizuje marka CAL prawdziwe drzwi. W wydarzeniu weźmie udział ponad 100 osób.  

CAL z nawiązką zwraca drzewa, które będą służyć kolejnym pokoleniom produkując tlen, dając schronienie zwierzętom, stanowiąc miejsca spacerowe, a w swoim czasie – będąc surowcem dla kolejnych pokoleń. 

Szacuje się, że drewno ma ponad 30 tys. zastosowań. Jego liczne zalety czynią z niego uniwersalny materiał i jeden a najważniejszych surowców organicznych świata. Z drewna mamy nie tylko deski do krojenia, ale tez wielopiętrowe budynki biurowe i mieszkalne. A co najważniejsze – drewno, dzięki m.in. takim akcjom jak ta CAL, staje się surowcem odnawialnym. Jego masa przybywa przez kilkadziesiąt lat bez żadnych skutków ujemnych dla środowiska, za to z wieloma pozytywnymi.  

Odpowiedzialność. Cecha, którą kierujemy się od ponad 35 lat, doprowadziła nas także do jeszcze większej dbałości o nasze otoczenie i troski o przyszłe pokolenia. Dlatego już 6. raz sadzimy las. Dzięki współpracy z Miastem Suwałki i uprzejmości Lasów Państwowych, cały Zespół CAL może integrować się „po naszemu” – w naturze i przy pracy – tłumaczy Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL prawdziwe drzwi. I dodaje – Do akcji zapraszamy także dzieci i młodzież. Dzięki pracy nabierają nie tylko szacunku względem pracy fizycznej, ale też sentymentu do lasów, które nas otaczają. Wspólnie sadzimy drzewa, aby następne pokolenia mogły zażywać kąpieli leśnych czy po prostu zadbać o detoks od urządzeń elektronicznych. 

Jak będzie wyglądał dzień? 

  • 8:00 Wyjazd autobusu 
  • 9:00 Instruktaż 
  • 9:15 Sadzenie lasu 
  • 14:00 Ognisko 
  • 14:45 Powrót do miasta 

Dzięki wspólnej pracy CAL zalesi około 2 hektary terenu. Każdego roku będzie sprawdzać jak rośnie – A z doświadczenia wiemy, że lasy sadzone rękoma Zespołu CAL i naszych Przyjaciół mają bardzo wysoki wskaźnik przyjęcia sadzonek i pięknie wzrastają – zaangażowanie w pracę i serce wkładane w małe drzewka po prostu procentują! – dodaje Sylwia Ciszewska. 

CAL przypomina w ten sposób, że warto wybierać produkty ekologiczne jak drzwi drewniane. Nasze codzienne wybory nie tylko chronią Matkę Naturę, ale też tworzą dobry, zdrowszy mikroklimat w domu. Dzień Ziemi każdy z nas może świętować cały rok.  

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio 5. 

~materiały prasowe