Raute podpisuje umowę serwisową z Paged Eesti na pełen zakres usług

Raute podpisuje umowę serwisową z Paged Eesti na pełen zakres usług

Raute Corporation podpisała umowę serwisową z Paged Eesti OÜ z Estonii, należącą do Grupy Paged. Umowa zawiera przejęcie przez Raute pełnej odpowiedzialności za utrzymanie maszyn produkcyjnych, w tym materiały eksploatacyjne, części zamienne i drobne modernizacje. 19-osobowy zespół serwisowy Paged Eesti został przeniesiony do zespołu serwisowego Raute.

– Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z Paged Eesti. Umowa ta jest zgodna ze strategią serwisową Raute, mającą na celu pogłębienie współpracy z naszymi cenionymi klientami.  Cieszymy się z zawarcia tej umowy, która pokazuje naszą zdolność do wspierania klienta w zapewnieniu zoptymalizowanej produkcji fabryki wraz z usługami cyklu życia. Wszystkie te wysiłki są ukierunkowane na nasz wspólny cel, jakim jest zwiększenie ogólnej wydajności produkcji walcowni –  mówi Kurt Bossuyt, EVP Services w Raute.

– Decyzja o outsourcingu zadań konserwacyjnych i współpracy z Raute została podjęta z głębokim przekonaniem o jej znaczącym wkładzie w rozwój techniczny naszej firmy. Wybór Raute, uznanego lidera w tej dziedzinie, oznacza krok w kierunku dostosowania się do międzynarodowych standardów, co jest kluczowym aspektem dla naszego ciągłego rozwoju – mówi Arkadiusz Świder, prezes zarządu i dyrektor generalny Paged Eesti.  – To partnerstwo ułatwi integrację naszych procesów produkcyjnych z zaawansowaną technologią Raute, z naciskiem na strategie zapobiegawcze i ciągłe doskonalenie. Jestem przekonany, że ta współpraca znacznie zwiększy wydajność naszych procesów, podniesie nasze wskaźniki związane z produkcją i pomoże nam wspólnie ustanowić solidne, trwałe kompetencje na nadchodzące lata, ustanawiając tym samym nowe standardy branżowe w zakresie produkcji i praktyk zapobiegawczych – kontynuuje Świder.

Grupa Paged od dawna współpracuje z Raute, wykorzystując urządzenia Raute w fabrykach Paged w Piszu, Morągu i Parnu, realizując stale nowe projekty i optymalizując sprzęt. Outsourcing utrzymania ruchu w zakładzie w Parnu to jednak nowy rozdział we współpracy obu firm.

Od lewej: Tarja Moilanen, Chief People Officer (CPO, Raute), Jari Vallius, Site Service Specialist (Raute), Miika Siekkinen, Business Line Manager, Site Services (Raute), Arkadiusz Świder, CEO Paged Eesti, Kurt Bossuyt, Executive Vice President, Services (Raute).

Spotkanie mające na celu przedstawienie Raute przejętych pracowników przenoszących się do zespołu usług Raute.

Założony ponad 90 lat temu Paged jest obecnie jednym z pięciu największych producentów sklejki i znaczącym producentem drewnianych krzeseł w Unii Europejskiej. Zatrudnia ponad 2000 osób i posiada łącznie siedem zakładów produkcyjnych w Polsce i Estonii. Oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty, które są wykorzystywane w wielu branżach, takich jak projektowanie i wyposażenie wnętrz, budownictwo, transport i opakowania na prawie osiemdziesięciu rynkach na całym świecie. Od 2019 roku Paged opracowuje i wdraża innowacje technologiczne i produktowe w oparciu o unikalne kompetencje własnego centrum badawczo-rozwojowego Paged LabTech. Spółki Paged Paged Pisz, Paged Morąg, Paged Eesti, Paged Trade, Paged Meble, Paged LabTech, Paged Deutschland oraz BUK Sp. z o.o. wchodzą w skład Grupy Thumos, prywatnego, polskiego konsorcjum przemysłowo-inwestycyjnego. Więcej informacji o spółce można znaleźć na stronie www.sklejkapaged.pl/en/

RAUTE W SKRÓCIE – Drewno ma znaczenie

Raute jest partnerem, który zapewnia przyszłość branży drzewnej. Nasze technologie obejmują różne procesy produkcyjne wraz ze wspierającymi je rozwiązaniami cyfrowymi i analitycznymi dla drewnianych produktów inżynieryjnych.  Ponadto oferujemy kompleksową koncepcję usług, od części zamiennych po regularną konserwację i modernizacje. Nasze innowacyjne rozwiązania sprzętowe i programowe są zaprojektowane tak, aby wspierać naszych klientów w efektywnym zużyciu zasobów naturalnych. W projektach na skalę przemysłową Raute jest światowym liderem zarówno w branży sklejki, jak i LVL. Siedziba główna i główny zakład produkcyjny Raute znajduje się w Lahti w Finlandii. Pozostałe zakłady produkcyjne firmy znajdują się w Kajaani w Finlandii, w rejonie Vancouver w Kanadzie, w Changzhou w Chinach oraz w Pullman w stanie Waszyngton w USA. Sprzedaż netto Raute w 2022 r. wyniosła 158,3 mln EUR. Zatrudnienie w Grupie na koniec 2022 r. wyniosło 778 osób. Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie www.raute.com

~materiały prasowe