Startuje IV edycja konkursu Jawor-Parkiet Design Awards

Startuje IV edycja konkursu Jawor-Parkiet Design Awards

Już po raz czwarty Producent Podłóg Drewnianych Jawor-Parkiet zaprasza wszystkich architektów, projektantów i studentów kierunków architektonicznych do wzięcia udziału w konkursie Jawor-Parkiet Design Awards. Projekty będzie można zgłaszać już od 4 kwietnia. Jak co roku do zdobycia są nie tylko nagrody finansowe, ale też wspólna, odkrywcza podróż – tym razem do Wiednia!

Zgodnie z regulaminem konkursu, każdy uczestnik chętny do rywalizacji o podium, może przygotować łącznie 4 wizualizacje z podłogami Jawor-Parkiet. W tym roku należy przydzielić je do jednej z czterech obowiązujących kategorii:

  • sypialnia,
  • salon,
  • pokój dziecięcy,
  • przestrzeń komercyjna.

W każdym z projektów uczestnik może zgłosić maksymalnie dwa ujęcia tego samego pomieszczenia.

Konkurs, który zyskał uznanie w branży architektonicznej

Z każdą kolejną edycją popularność konkursu wzrasta. Na przestrzeni minionych lat wzięło w nim udział ponad 500 uczestników, którzy przygotowali w sumie 1850 projektów!

– Jesteśmy dumni z faktu iż zawodowcy jak i pretendujący do tego miana tak chętnie biorą udział w rywalizacji i chcą zaprezentować nam swoje wizje na wnętrza z naszymi podłogami. Są nawet tacy uczestnicy, którym idea na tyle przypadła do gustu, że wracają do nas z kolejnymi edycjami konkursu. Dobrym przykładem jest Jan Stępień, którego projekt w 2019 roku zdobył pierwsze miejsce, a rok później jury postanowiło wyróżnić jego kolejną pracę – mówi Grzegorz Sadowski, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju Sieci Sprzedaży Jawor-Parkiet.

Co ważne, opracowany model zgłaszania projektów do konkursu zakłada, że jury ocenia prace anonimowe – oznaczone wyłącznie ID autora. Pozwala to zapewnić pełną transparentność i neutralność decyzji.

Zwycięzców wyłoni eksperckie jury

Wszystkie zgłoszone prace będą poddane ocenie jury, w skład którego wejdą przedstawiciele firmy oraz partnerzy konkursu. Z ramienia Jawor-Parkiet tego zadania podejmą się Grzegorz Sadowski, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju Sieci Sprzedaży oraz Sebastian Sklepik, Specjalista ds. architektów i projektantów wnętrz. Środowisko architektów i projektantów reprezentować będą:

Marta Czerkies – pełna energii i humoru osobowość telewizyjna, założycielka autorskiej   pracowni Marta Czerkies Home Designer. Pasjonatka designu spełniająca marzenia klientów o pięknych i funkcjonalnych wnętrzach.

Tomasz Pągowski – projektant i charyzmatyczny prowadzący programy telewizyjne m.in. “Projekt LOKALny” (Domo+), “Remont w 48H” (Domo+), “Bitwa o Dom” (TVN). Projektowaniem wnętrz oraz mebli zajmuje się od 20 lat. Ukończył 5-letnie studia Konserwacji Drewna Zabytkowego w Warszawie. Dyrektor kreatywny Studia IMATHOME.

Kapituła konkursu wyłoni: I, II i III miejsce oraz przyzna cztery wyróżnienia. Biorąc pod uwagę w szczególności jakość, oryginalność zaprezentowanego wzornictwa, wartości użytkowe, wizualne oraz funkcjonalność przesłanych projektów.

Na uczestników czekają cenne nagrody

Dla zwycięzców przewidziano nagrody finansowe. Za I, II i III miejsce przysługiwać będą vouchery kolejno w kwocie: 8 000, 4 000 i 2 000 zł. Wszyscy laureaci, wyróżnieni i jury, tradycyjnie zostaną zaproszeni też do udziału w podróży do kolejnej europejskiej stolicy najlepszego designu i sztuki. W tym roku organizator postawił na Wiedeń.

Finał jest najważniejszą częścią konkursu, wymaga więc szczególnej oprawy. Każdego roku autorów najlepszych prac zapraszamy na wyjazd do europejskiego kraju, który słynie z ciekawej  architektury i designu. Dwukrotnie były to Włochy, ostatnio Holandia, a teraz czas na Wiedeń. W naszej opinii taka wyprawa to doskonała okazja do czerpania inspiracji do dalszego rozwoju warsztatu nagrodzonych, a dla nas do tworzenia kolejnych kolekcji. Wspólnie spędzony czas pozwala też na integrację i budowanie kolejnych przyszłościowych relacji niosących obustronną korzyść – mówi Janusz Gawiński, Dyrektor Generalny Jawor-Parkiet.

Ważne daty

Zgłoszenia projektów będą przyjmowane wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.konkurs.jawor-parkiet.pl do 4 maja 2022 roku.

Po formalnej weryfikacji prac jury wybierze najlepsze projekty. Ogłoszenie wyników nastąpi 23 maja 2022 roku poprzez stronę internetową organizatora.

Więcej o konkursie na www.konkurs.jawor-parkiet.pl.