CANTIPRO3 jest dobrym rozwiązaniem do przechowywania długich drewnianych ładunków i szerokich płyt drewnopochodnych.
W przeciwieństwie do wielu systemów przechowywania długich ładunków, regał systemu CANTIPRO3 firmy Provost Polska ze Starachowic jest prosty w montażu i eksploatacji. Jego modułowa budowa ułatwia również konserwację, modyfikację i serwis. Możliwa jest zmiana konfiguracji z regału jednostronnego na dwustronny i na odwrót, a także zmiana głębokości składowania. W rezultacie Cantipro3 jest dobrym rozwiązaniem do przechowywania długich, na przykład drewnianych ładunków i szerokich płyt drewnopochodnych lub innych nietypowych ładunków. Pozwala na przechowywanie w poziomie i można go zastosować wewnątrz magazynu i na zewnątrz. W zależności od potrzeb może mieć konfigurację jedno- lub dwustronną. Cantipro3 wprowadza możliwość składowania długich ładunków na nowy poziom. Wysokość kolumny w tym systemie to nawet 12 metrów!
System z czterech elementów
Opatentowany system Cantipro3 jest zaprojektowany zgodnie ze standardem FEM 10.2.9. Jest to regał wspornikowy, który składa się z nitowanej kolumny wykonanej z cienkościennych profili, łączonej z podstawą za pomocą śrub. Właśnie ta wyjątkowa konstrukcja ułatwia transport i instalację, a co najważniejsze – umożliwia zmiany konfiguracji systemu składowania w trakcie użytkowania.
System regałów wspornikowych Cantipro3 składa się z czterech podstawowych elementów: podstawy, kolumny, ramion i stężeń. Podstawa zapewnia stabilność regału dzięki podwójnemu zakotwieniu do podłoża. Mocowana jest do słupa (kolumny) za pomocą śrub w celu uzyskania wymaganej sztywności, stabilności i solidności. Służy jako poziom do przechowywania towarów. Kolumna złożona jest z dwóch profili ze stali ocynkowanej, które są składane mechanicznie, a na całej jej wysokości znajduje się symetryczna perforacja do montażu ramion wsporników z możliwością regulacji poziomów co 50 mm.
Proste i bezpieczne połączenie ramion z kolumną realizowane jest za pomocą dwóch klinów zabezpieczonych zawleczką. Ramiona dostępne są w ośmiu długościach, od 400 do 2000 mm, a maksymalne obciążenie jednego wspornika to nawet 1150 kg.
Standardowo wykonywane są w kolorze żółtym, jeśli planujemy instalację regału wewnątrz magazynu, lub ocynkowane ogniowo w przypadku instalowania regałów na zewnątrz. Opatentowany system mocowania ramion za pomocą dwóch klinów umożliwia optymalny rozkład siły i zmniejsza obciążenie na perforacjach. Solidność konstrukcji zapewnia 58 zagięć kolumny. To czyni konstrukcję wyjątkowo sztywną i wysoce odporną na odkształcenie.
Stężenie konstrukcji zapewniają rury ocynkowane, których umieszczenie jest dostosowane do wysokości i rozstawu słupów. Zastosowany system mocowania stężeń za pomocą uchwytu z blachy umożliwia zamontowanie stężeń po obu stronach kolumny. Stężenia są skręcane do uchwytu z każdej strony kolumny.
Akcesoria
Ramiona Cantipro3 mogą być wyposażone w systemowe akcesoria. Jednym z nich jest gumowe zabezpieczenie czołowe, które chroni pracownika od obrażeń lub ładunek przed uszkodzeniem. Natomiast krata pomostowa ułożona na ramionach umożliwia składowanie ładunków krótszych niż rozstaw osiowy między kolumnami, a specjalne ograniczniki zabezpieczają ładunki przed zsunięciem się z ramion lub dzielą ramię na kilka sekcji, oddzielając w ten sposób różne składowane produkty. Do prowadzenia sprzętu manipulacyjnego podczas ich przemieszczenia i ochrony instalacji przeznaczone są szyny prowadzące. Ze względu na możliwość składowania na regałach różnych produktów, system przystosowany jest do instalowania jeszcze innych akcesoriów, jak na przykład uchwytów pod trzpienie szpul/bębnów, które gwarantują bezpieczne ułożenie szpul w regale.
Wałek umożliwia wyjmowanie bębnów kablowych, a pierścienie zapewniają stałą pozycję bębna lub szpuli. Możliwe jest także składowanie kontenerów IBC na półkach wypełnionych kratą pomostową.
Składowanie bez ograniczeń
– Cantipro3 może zostać dostosowane do składowania w zakładach drzewnych i meblarskich szerokiego asortymentu surowców, półproduktów i produktów gotowych – mówi specjalista firmy Provost. System z ramionami o odpowiedniej długości może służyć do składowania płyt wiórowych lub przechowywania płyt gipsowo-kartonowych, składowania tarcic o różnych długościach czy długich ładunków o różnych kształtach. Regały wyposażone w ścianę tylną i boki z blachy pozwalają lepiej chronić składowany materiał, umożliwiając utrzymanie dobrej higrometrii drewna. Można też zbudować z regałów samonośny budynek do przechowywania paneli drewnianych, wyposażony w szyny prowadzące dla urządzeń przeładunkowych. Wielu producentów zainstalowało system do zewnętrznego składowania palet z workami peletu na wspornikach z wypełnieniem z kraty.
Do wewnątrz i na zewnątrz
Cantipro3 z ocynkowanymi kolumnami i ramionami nadaje się szczególnie do przechowywania materiałów na zewnątrz. Może być wyposażony w dach, plecy i boki, co chroni produkty przed trudnymi warunkami pogodowymi. Umożliwia składowanie nietypowych i bardzo długich ładunków na zewnątrz z zabezpieczeniami na końcach ramion, chroniącymi przed zsunięciem się towarów z regału. Ramiona regału mogą mieć różną długość.
Profesjonalne doradztwo
Provost Polska to 60 lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji regałów. Firma posiada również profesjonalny zespół doradców, którzy są dostępni dla klientów w całej Polsce. Pomagają oni w doborze i konfiguracji instalacji regałowej na miejscu u klienta. Mają wiedzę i narzędzia obliczeniowe umożliwiające wypracowanie odpowiedniej koncepcji składowania długich elementów już na pierwszym spotkaniu, a nawet kalkulację ceny.
~artykuł promocyjny