Jedyna podłoga z taką powłoką na świecie

Jedyna podłoga z taką powłoką na świecie

Producent Podłóg Drewnianych Jawor-Parkiet w tym roku wprowadził na rynek rewolucyjną powłokę Fusion Hybrid, która łączy w sobie najważniejsze walory olejowosku i funkcjonalność lakieru.

Przez lata zarówno producenci jak i użytkownicy podłóg drewnianych zastanawiali się, jak połączyć największe zalety lakieru i olejowosku. Pierwszy wygrywał funkcjonalnością w codziennym użytkowaniu, drugi zaś umożliwiał oryginalne barwienie drewna, gwarantował naturalną strukturę drewnianej powierzchni oraz miejscową renowację uszkodzeń.

Nowa, rewolucyjna powłoka Fusion Hybrid jako unikalne połączenie cech olejowosku i lakieru jest odpowiedzią na te potrzeby. Wykorzystuje ona to, co najlepsze z obu dotychczasowych formuł, by zapewnić jeszcze lepsze zabezpieczenie podłogi drewnianej na etapie produkcji. Najnowsza technologia pozwala aplikować 6-krotnie większą ilość powłoki względem standardowego wykończenia olejowoskiem. Przeprowadzone przez producenta badania wykazały, że Fusion Hybrid jest aż 14 razy bardziej odporna na ścieranie niż standardowa powłoka olejowoskowana. W związku z tym cechuje ją zwiększona wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Innowacyjna technologia zabezpieczenia podłogi drewnianej łączy największe walory podłogi lakierowanej i olejowoskowanej pod względem jej pielęgnacji. Po montażu producent zaleca pierwszą impregnację oraz okresową pielęgnację preparatami dedykowanymi do podłóg lakierowanych. W codziennym użytkowaniu należy pamiętać o podstawowych zasadach jak m.in. usuwaniu zabrudzeń i nadmiernej wilgoci. Co ważne, właściwości powłoki olejowoskowanej, które posiada Fusion Hybrid, dają możliwość miejscowej renowacji i zabezpieczenia powierzchniowych, drobnych uszkodzeń.

Szeroka paleta kolorów i przyjemne doznania percepcyjne

Podłogi drewniane Jawor-Parkiet oprócz wielości formatów wyróżniała dotychczas szeroka gama kolorystyczna dostępna w wykończeniu olejowoskowanym. Teraz wszystkie 13 dekorów z kolekcji Color Inspiration można zamówić także w powłoce hybrydowej.

Fusion Hybrid jest ultramatowa, otwartoporowa i pozwala zachować naturalne walory drewnianej powierzchni – wnikając w powierzchnię drewna, eksponuje strukturę i rysunek.

W ochronie zdrowia i środowiska

Nowa powłoka jest ekologiczna, pozbawiona rozpuszczalników i szkodliwych dla zdrowia substancji, a co za tym idzie – przyjazna alergikom i dzieciom oraz bezpieczna dla zwierząt. Nie zamyka porów drewna, wnikając w jego strukturę,  co pozytywnie wpływa na mikroklimat w pomieszczeniu.

Można ją stosować zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i przestrzeniach użyteczności publicznej. Została sprawdzona i certyfikowana pod względem śliskości oraz emisji lotnych związków organicznych (LZO) oraz w zakresie reakcji na ogień (klasa Cfl-s1) – posiada jeden z najbardziej rygorystycznych certyfikatów TUV oraz Instytutu Technologii Drewna. 

Fusion Hybrid – dlaczego warto:

 • Połączenie funkcjonalnych i wizualnych walorów lakieru i olejowosku,
 • 6-krotnie większa ilość warstwy zabezpieczającej względem standardowego wykończenia olejowoskiem (g/m2)
 • 14-krotnie większa odporność na ścieranie w porównaniu do standardowej powłoki olejowoskowanej,
 • Zwiększona wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne,
 • Dostępna w 13 dekorach z kolekcji Color Inspiration,
 • Wymaga mniejszej ilości zabiegów pielęgnacyjnych niż powłoka olejowoskowana,
 • Umożliwia miejscową renowację powierzchniowych, drobnych uszkodzeń,
 • Ekologiczna, wolna od lotnych związków organicznych,
 • Bezpieczna w użytkowaniu, antyalergiczna,
 • Ultramatowa, otwartoporowa, szczotkowana – eksponuje naturalne walory drewna,
 • Rekomendowana do domów, mieszkań  i obiektów użyteczności publicznej o średnim natężeniu ruchu.

~ kor